fatih-projesi-sayesinde-devlete-atanabilirsiniz!!!

Kodla Büyü
Afedersinizde e çüüüşş yaniii bürrrr yaniii !!!! bu kadar da olmaz dedirtiyor insana yaaa !!! ulan onları parayla atayacağına ki alt tarafı 400 tl benim bilgisayar öğretmeni meslektaşlarım kapıda duruyor ya la vay arkadaş :verymad: :verymad: :verymad:

Bilgisayar öğretmeni olduğum için her zaman gurur duydum, böyle de devam edecek.
Ama bu ülkede bilgisayar öğretmeni olduğum için utanıyorum. Hiçbir değerimiz yok maalesef!

Aranan şart ne eğitim ne mezuniyet sadece tek bir kuruma yatan 400tl ve sınav. Birileri yine voleyi vurdu! Ne güzel ülkemiz var kıymetini bilelim :verymad:

Atanmamış ve atanmış olup BTR görevini yerine getirerek okullardaki bu işi yapabilen bir çok Bilişim Öğretmeni varken bu uygulamanın yapılması Bilişim Öğretmenlerini Fatih Projesinin dışına atmaktır. Zaten Bilişim Teknolojileri ders saatinin TTKB tarafından azaltılmasından dolayı hemen hemen her okulda en fazla 10-15 saat dersi olan ve geri kalan zamanda da BTR görevlendirmesi ile bu işleri yapabilecek potansiyele sahip olan Bilişim Öğretmenlerine BTR olarak okullarda kadro oluşturmak yerine, bu şekilde bir girişimin olması manidardır. Zira geçen yıla kadar YEĞİTEK yetkilileri tarafından okullarda Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri için BTR kadrosu oluşturulacağı açıklaması yapılıyordu. 2011 yılında çıkarılan bir Norm Yönetmeliğinde de BT sınıfı olan her okula bir Bilişim Öğretmeni kadrosu verileceği yazıldı. Ama hâlâ bir uygulama yok.

Maliye Bakanlığı tüm okullara (40000 okula) BTR kadrosu izni vermese de bazı kriterler getirilerek (en az 16 dersliği olan, en az 400 öğrencisi olan) gibi kriterler koyularak Bilişim Öğretmenleri için okullarda BTR kadrosu oluşturulabilir.

Ders saatlerimiz azaltıldı, BT sınıfları okul müdürleri tarafından dağıtıldı, şimdi de BTR görevlendirmesinin sonlandırılmasına mı gidiliyor? Bilişim Öğretmenleri olarak her birimiz üniversitelerdeki bölümlerimizde 4 yıl boyunca bilişim eğitimi aldık, hiç mi 400 TL'lik sınav kadar değerimiz yok?

bu tarz haberleri memurlar.net te görmeden inanmam tek sitede sadece çıkmış gizli işmi bu? ayrıca devlet her okula bir teknik eleman kadrosu açmaz açamaz

bizde egitim sorunu yok işsizlik sorunu var.yoksa yalan mı kii...beden egitimi ögretmeni atarlar spor solanları yok.resim ögr. atarlar malzemesi yok.Bilgisayar ögrt atarlar ögrenci profili farklı kafası test çözer...nederler okul imkanı yok bu yuzden okul kültürü yok bizde.e gelecek adına hiç bir şey yok...

Yazıklar olsun elindeki insanları değerlendirmeyip lüzümsüzca harcamalada bulunlara.Devletin malı deniz mantığıyla oluşturulmuş bir hareket.Atama bekleyen veya norm fazlası olan binlerce bilişim öğretmeni varken basit bir kursla eleman alma kadar aptalca bir durum.Meb derhal açıklama yapmalı...

Durun hemen celallenmeyin ya belki firmalardan boyle bir teklif gelmiş sakarya üni de eğitimini ve sertifika sini veriyordur. Fatih kismi sitenin yorumudur. Ve fatih içinde olabilir nitekim vestelin teknik servisi akilli tahta konusunda birşey bilmiyor. Ama meslek lisesi bilgisayar Mezunu varken neden buna ihtiyaç duydular

Sakarya üniversitesini arayıp bilgi alacağım eğer FAtih projesi kapsamında ki okulları kadrolu olarak yerleştireleceklerse vay halimize.Kendimize başka meslek arayalım 3 okul gezeriz artık.

Az önce aradım Fatih projesi kapsamında milli eğitim böyle bir kurs talep etmiş bu kursu veren tek üniversite sakarya üniversiteymiş.İş kapısı olarak kadrolu yerleşip yerleşmeyeceklerini bilmiyorlar ,onlar sadece sertifika ve eğitim kısmına bakıyorlarmış.Milli eğitim Bakanlığından bilgi alabilirsiniz diyorlar.İş kapısı olarak sadece milli eğitim değil özelde de geçerlidir dediler.Ön koşul şartıda aranmıyor.

ukonar' Alıntı:
evrim0626' Alıntı:
bu tarz haberleri memurlar.net te görmeden inanmam tek sitede sadece çıkmış gizli işmi bu? ayrıca devlet her okula bir teknik eleman kadrosu açmaz açamaz
http://www.sauper.sakarya.edu.tr/BilgiIslemSeviye4.aspx

bu adreste yazıyor ama içeriği tam olarak nasıldır acaba?
valla hocam her okula 1 tane şeklinde alacaklarını sanmam ama böyle bir şey yaparlarsa atama bekleyen arkadaşlarım için bir felaket olur. böyle kadro imkanı varsa bizlere versinler btr kadrosu rahatlayalım

Artık gerçekten yazıklar olsun. Bunca yıldır Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine, mezunlarına yapılan haksızlıklar yetmedi birde üstüne böyle basit saçma sapan bir işlemle Milli Eğitimde işe alacaklar he. Yazık ki ne yazık...

okullara değil belki ama , teknik servis ya da müdahale ekibi gibi her ile belli bir kadro ayırıp alım yapabilirler.
Gezici ekip gibi birşey olabilir belki

Olayı velveleye vermeyelim arkadaşlar bu öğretmenlikle alakalı değil bence teknik anlamda telefonla bilgi işlem personeli gibi çalışıp hizmet verecek birileri olacak alınacak kaç kişi olduğu belirli mi? değil... o şekilde destek verecekler merkez tabanlı olur alınan personeller okullara gelip kurulacak hali yokya.. yada gerektiğinde çözülemeyen problemler için destek vermeye gekecekler.. olay sanki öyle bir yazılmışki BTR lik kalkacak ve okullara biirleri gelecek gibi belirtilmiş lütfen!

Geri