Fatih projesi rehber öğretmene valilik oluruyla başka görev verilebilir mi?

Kodla Büyü

maverick07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuzda OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi ile ilgili bir proje başlatıldı. Okulumuz bu projeyi yaparsa bize TSE benzeri bir sertifika verilecek. Yani iş güvenliğinde okulumuz bir standarta kavuşacak. Bu proje için eski müdürüm sözlü olarak gelip rica etti benim gibi 10 öğretmen gönüllü olduk. İsimlerimizi alarak valilik onayı ile görevlendirmemiz yapıldı. Bizden istenenler okulun İSG(İş sağlığı ve güvenliği) politikasının oluşturulması, İSG el kitabı, Okul tanıtımı, İSGB tanıtımı, kurum tanıtım filmi ve ohsas sunumu. İl milli eğitim müdürlüğünden gelen iş sağlığı ve güvenliği uzmanı bize bir sunum yaptı ve görevlerimizi dağıttı. Yukarıda yazdıklarım benim görevlerim. Biz 10 öğretmen arkadaş kendisine asli görevimizin öğretmenlik olduğunu eğitim öğretim faaliyetlerine katıldığımızı derslerden sonra kurslarımızın olduğunu bu proje için zamanımızın olmadığını söyledik. Bizi dinlemeyerek kendi asli görevi olmasına rağmen oturup 2 ay bu işle uğraştığını söyledi. Bizdende aynı performansı beklediğini söyledi.
Şimdi ben kendi açımdan soruyorum. Benim bu proje için yazılı talebim olmadı. Ayrıca okulda Fatih projesi rehber öğretmeniyim. 16 saat dersim var. Ben bu projeden FPR olduğum için okula dilekçe ile başvurarak ayrılabilir miyim? rehber öğretmenlere ders saatleri içinde nöbet görevi dahil başka görev verilemeycektir maddesine göre... Valilik oluru alındığı için başvurum olumsuz mu sonuçlanır?

Must@f hocam, benim okulda yaşadığım bazı problemler var. Müdürümüz ayrıldıktan sonra müdür yardımcımız vekil olarak müdür oldu. Kendisi 7 yıllık çok yakın arkadaşımdı. Aramıza giren bazı insanlar neticesinde şimdi düşmanım oldu. Şu an benimle hiç konuşmuyor. Göz göze bile gelmiyoruz. Bir problem yaşadığımda dilekçe yazsın diyerek geçiştiriyor. Dönem başında sosyal kulüp verdi, ücret alamadığımı rehber öğretmen olduğumu belirtmeme rağmen her öğretmene veriyoruz diyerek kulübü kilitledi. Haftada 2 gün nöbet tutuyoruz ancak bu dönem hiç dersim olmayan fatih rehberi olduğum güne nöbet yazdı. yönetmeliği göstermeme rağmen dilekçe yazsın demiş. Bunun dışında laf ve sözlerle rahatsız ediyor. Ben 7 yıllık arkadaşım olduğu için mahkemeye vermek istemiyorum ancak bundan sonra bu tarz projelerde yer almak istemiyorum. Bu nedenle bu projeden çıkıp bir an önce işime konsantre olmak istiyorum. Dilekçe ile halledebilir miyim?

asil görevlerimiz bellidir. dilekçe yazılarak halledebilirsiniz? Dilekçenize ek olarak belgeleri eklemeyi unutmayınız?

Must@f hocam, benim okulda yaşadığım bazı problemler var. Müdürümüz ayrıldıktan sonra müdür yardımcımız vekil olarak müdür oldu. Kendisi 7 yıllık çok yakın arkadaşımdı. Aramıza giren bazı insanlar neticesinde şimdi düşmanım oldu. Şu an benimle hiç konuşmuyor. Göz göze bile gelmiyoruz. Bir problem yaşadığımda dilekçe yazsın diyerek geçiştiriyor. Dönem başında sosyal kulüp verdi, ücret alamadığımı rehber öğretmen olduğumu belirtmeme rağmen her öğretmene veriyoruz diyerek kulübü kilitledi. Haftada 2 gün nöbet tutuyoruz ancak bu dönem hiç dersim olmayan fatih rehberi olduğum güne nöbet yazdı. yönetmeliği göstermeme rağmen dilekçe yazsın demiş. Bunun dışında laf ve sözlerle rahatsız ediyor. Ben 7 yıllık arkadaşım olduğu için mahkemeye vermek istemiyorum ancak bundan sonra bu tarz projelerde yer almak istemiyorum. Bu nedenle bu projeden çıkıp bir an önce işime konsantre olmak istiyorum. Dilekçe ile halledebilir miyim?
valla hocam Allah yardım etsn iş arkadaşı ile küs olmak zor bende yaşadım aynı durumları.bu aranızdaki sorun emin ol ya konuşarak çözülür yada birinizin gitmesiyle. diğer meselede ise yönetmelik açık başka bir görev verilemez yazıyor ve ayıca yanlış hatırlamıyorsam br dönem bende idarecilik yaptım ve bir kişiye iki defa valilik görevlendirmesi yapılamaz bu kanunen yanlış. müdür yard. lığında bile btr görevinden ayrılıp öyle görevlendirme yapılıyor. bunu anlatan bir dilekçe yazın ilgili yönetmeliğide ekleyin. siz sonuna kadar iyi niyetli ve arabulucu konuşun ama işi emri vaki ve vekil müdürün senin çekmeni ve eiyet etmeni isteyerek uzatırsa idari mahkemeye başvur o uğraşsın. ayrıca sendikanız ayrıysa avukatada danış derim

yeni konu açmadan sorayım. binamız büyük olduğu için haftada 2 gün nöbet tutuyoruz. FPR olduğum için benim bildiğim 7 saat dersimin de dolu olması gerekiyor ama benim 6 saatim dolu. Kendilerine 7 saatimi de doldurun dediğim halde doldurmayıp bir şey olmaz diyerek nöbet görevi verdiler. Pazartesi günü 2. nöbet görevimi tamamen boş olan günüme vermişler. Bu yönetmeliğe aykırı rehberlik görevim var nöbet dahil hiç bir görev verilemez dedim. Müdür Dilekçe yazsın başvursun demiş. Şimdi başvuru yapacağım ancak bu seferde nöbet ücreti aldığım için sıkıntı olacak diye düşünüyorum. Bu konuda ne yapabilirim.

valla hocam Allah yardım etsn iş arkadaşı ile küs olmak zor bende yaşadım aynı durumları.bu aranızdaki sorun emin ol ya konuşarak çözülür yada birinizin gitmesiyle. diğer meselede ise yönetmelik açık başka bir görev verilemez yazıyor ve ayıca yanlış hatırlamıyorsam br dönem bende idarecilik yaptım ve bir kişiye iki defa valilik görevlendirmesi yapılamaz bu kanunen yanlış. müdür yard. lığında bile btr görevinden ayrılıp öyle görevlendirme yapılıyor. bunu anlatan bir dilekçe yazın ilgili yönetmeliğide ekleyin. siz sonuna kadar iyi niyetli ve arabulucu konuşun ama işi emri vaki ve vekil müdürün senin çekmeni ve eiyet etmeni isteyerek uzatırsa idari mahkemeye başvur o uğraşsın. ayrıca sendikanız ayrıysa avukatada danış derim

Hocam karşılıklı adımla çözülebilecek bir mesele değil. Ben yeteri kadar adım da attım. İçim almıyor kabul edemiyorum unutamıyorum bazı şeyleri demiş. Bu nedenle muhatap almak istemiyorum. Zaten konuşmuyor görse bile bakmıyor. Benim adıma sıkıntı değil dik durup ezilmek istemiyorum.

Hocam verilen görevleri yerine getirmeyin soruşturma açsınlar onlar uğraşsın siz niye uğraşıyorsunuz.

yeni konu açmadan sorayım. binamız büyük olduğu için haftada 2 gün nöbet tutuyoruz. FPR olduğum için benim bildiğim 7 saat dersimin de dolu olması gerekiyor ama benim 6 saatim dolu. Kendilerine 7 saatimi de doldurun dediğim halde doldurmayıp bir şey olmaz diyerek nöbet görevi verdiler. Pazartesi günü 2. nöbet görevimi tamamen boş olan günüme vermişler. Bu yönetmeliğe aykırı rehberlik görevim var nöbet dahil hiç bir görev verilemez dedim. Müdür Dilekçe yazsın başvursun demiş. Şimdi başvuru yapacağım ancak bu seferde nöbet ücreti aldığım için sıkıntı olacak diye düşünüyorum. Bu konuda ne yapabilirim.
valla hocam sizin anlatmanıza göre nöbet olayları felan tamamen usulsüz, sürekli dilekçe versin diyip duruyormuş o halde verin hocam dilekçe işleme koymaz ve gereğini yapmaz ise şikayette bulunun , bazı insanlar o koltuğa oturunca ne oldum delisi oluyor tahmin ettiğim tarzda bir insan ise inşallah biran önce o koltuktan alırlar o kişiyi bu sefer o düşünsün

Hocam o kadar ısrar ediyorsa dilekçe verin. Bence kendi ayağına sıkıyor şu anda. Gorevlendirmeniz var sizin sonuçta.

arkadaşlar bir öğretmene 2 ayrı valilik oluru ile 2 ayrı görev verilemez ile ilgili bir yönetmelik var mı? buna itiraz edeceğim.

Geri