Fatih Projesi Paylaşımları

Kodla Büyü
Lisans gerektiren programları korsan kullanmamak lazım. (Örn: Winrar) Ücretsiz freeware programları tavsiye edelim. Bakanlık da böyle istiyor zaten.

Arkadaş bugün birkaç tahtada baktım, yükleme şifreleri aynı. İmaj almamızda sorun olmaz yani.

Fatih Projesini incelemek üzere gelen Tunus heyetinin söyledikleri; Tunus’ta elektronik sırt çanta projesinin olduğunu ama projeyi uygulayacak öğretmenlerin bunu benimsemediği için başarılı olunamadığı dile getirildi. Burada eski sisteme adapte olmuş ve ona göre yetiştirilmiş öğretmenlerin yeni sisteme adapte olamadıkları dile getirildi. Heyet uzaktan destekleyici eğitime de sahip olduklarını ama ders içerikleriyle ilgili yeni teknolojiyi bir kısım öğretmenlerin kullanamadığını ve bu yüzden başarılı olamadıklarını dile getirdiler.

Bizde de benzer örnekler var malesef. Hele şu e-postası bile olmayan. Akşama kadar öğretmen evinde oturup içki içen ve okey oynayan, tek kendini modern , çağdaş, laik, Atatürkçü zanneden. Kendinden başkasının daha iyiyi düşünemeyeceğini düşünen, ben olmasam bu ülke batar diyerek Türkiye ve hatta dünyayı kurtarmaya çalışanlar mesela.

efsekiz_8' Alıntı:
Fatih Projesini incelemek üzere gelen Tunus heyetinin söyledikleri; Tunus’ta elektronik sırt çanta projesinin olduğunu ama projeyi uygulayacak öğretmenlerin bunu benimsemediği için başarılı olunamadığı dile getirildi. Burada eski sisteme adapte olmuş ve ona göre yetiştirilmiş öğretmenlerin yeni sisteme adapte olamadıkları dile getirildi. Heyet uzaktan destekleyici eğitime de sahip olduklarını ama ders içerikleriyle ilgili yeni teknolojiyi bir kısım öğretmenlerin kullanamadığını ve bu yüzden başarılı olamadıklarını dile getirdiler.

Bizde de benzer örnekler var malesef. Hele şu e-postası bile olmayan. Akşama kadar öğretmen evinde oturup içki içen ve okey oynayan, tek kendini modern , çağdaş, laik, Atatürkçü zanneden. Kendinden başkasının daha iyiyi düşünemeyeceğini düşünen, ben olmasam bu ülke batar diyerek Türkiye ve hatta dünyayı kurtarmaya çalışanlar mesela.
:alkis:

arkadaşlar bu dual pen uygulaması varmış Necdet hoca ayın 19unda eogrenim mebe atmış dosyalarını bunu kurup çalıştırabilen var mı

ben internette bu videoyu "http://www.avsystems.com.au/default/dual_pen_software" buldum ama buradaki otomatik kurulum.

efsekiz_8' Alıntı:
Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kursu ile ilgili kursiyer ve eğitmene lazım olabilecek program açıklamaları, internet siteleri hakkında kısa açıklamalar, kullanım kılavuzlarını tek sayfada topladım arkadaşlar.

Daha sonra da örnek bir ders işlenişini ekleyeceğim.

http://www.karadenizli.biz/yaren/fatih- ... nim-kursu/

Hocam çok teşekkürler işe yarar çok şey var :)

Arkadaşlar 3 hafta önce okulumuza etkileşimli tahtalar geldi montajı yapıldı. İnternet altyapısı yapılmadı. Henüz kullanamıyoruz. Bu tahtaları kullanabilmemiz için prosedür nedir acaba?

Re: Ynt: Fatih Projesi Paylaşımları

mtokcan' Alıntı:
Arkadaşlar 3 hafta önce okulumuza etkileşimli tahtalar geldi montajı yapıldı. İnternet altyapısı yapılmadı. Henüz kullanamıyoruz. Bu tahtaları kullanabilmemiz için prosedür nedir acaba?
Ac kullan hocam

Kullanmamanız için hiçbir sebep yok. Ancak 2.faz tahtalarda aktivasyon sorunu var. Aktivasyonu yapabilmek için internet gerekiyor. Birde bakanlık şifresi. Devlet sırrı gibi kimseye verilmiyor. Vestel servis elemanlarında bile!

Geri