Fatih Projesi ile gelen fotokopi yazıcı tarayıcı

Kodla Büyü

beterbocek

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Makinenin ayarlarını nasıl yaptınız? Ben bilgisayara bağlamadan kullanalım diye düşündüm ama flash belleğe tarama yapmıyor galiba ya da ben beceremedim. Bu konuda dökümanınız varsa bilgisayara bağlamak için yapılacak ayarlar neler yardımcı olur musunuz?

sürekli açıldığı için bu konu şöyle bir üstünden geçeyim.

1. flash bellek tarıyor. ancak sadece pdf uzantılı dosyaların çıktısını verebiliyor. ofis dosyalarını açmıyor.
2. bilgisayara bağlamak çok mantıklı çünkü çıktı maliyeti azalıyor. en kolay yöntem ise ağ yazıcısı olarak tanıtmak.
3. kurcalayıp bulamayanlar için söylüyorum. kopya bölümünden 1>1 kısmına girildiğinde önlü arkalı basabilirsiniz. birleştirme kısmında ise 2 sayfayı tek sayfaya çekebilirsiniz.

hocam flash bellekten çıktı alma olayını çözdüm. arkadaşlar kitap falan tarayıp pdf formatında akıllı tahtalarda kullanmak istiyorlar bu tarama işlemi sanırım flasha yapılamıyor.

ağdan bilgisayara bağlanması için yapılacak ayarları ayrıntılı yazabilecek bir arkadaş var mı çok makbule geçer

Yazıcının usb belleğe tarama yapması ya da usb bellekten okuma yapması için yetkili servis görevlisinin setup ayarını yapması lazım. Şifre onda var. Usb kapalı iken bu özellikler çalışmıyor.
Usb bellek kullanılmaması için açmak istemeyebiliyor sevis elemanı, ağdan antivirüs güncellemesi yapılmışsa sorun yok, ama ağa bağlı değilse açmak istemiyor virüs bulaşır diye.
Mod bölümü idi sanırım, oraya otomatik seçenekler ayarlayabiliyor setuptan, iki sayfadan arkalı önlü basma, arkalı önlü çoğaltma... gibi seçenekleri oraya koyabiliyor, ama dediğim gibi servisin gelmesi lazım.
Ağa bağlantı, ağ üzerinden gönderim, alım gibi tüm özellikleri servis elemanının size veya memura öğretmesi gerekiyor. Görevleri diye biliyorum. Daha karne basmayı da öğretmeleri gerekiyormuş da ben sonra öğretin dedim.

Geri