fatih projesi için başka liseye görevlendirilenler...

Kodla Büyü

ataa

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar...
formatörlük kapsamında kendi okulunun dışında liseye formatör görevlendirmesi çıkan arkadaşların o okullarda neler yaptıklarını paylaşabilirler mi? saat kaça kadar durduklarını,neler yaptıklarını,ortamın nasıl olduğunu v.b. konularda bilgilendirir misiniz?

ben kendi okulumda(lise) formatör olarak görevlendirildim.15 saat dersim var.Mesai 8-5 nöbet sınıf kulüp olmaması gerekiyor fakat öğretmen ihtiyacından verildiği durumlar olabiliyor.İdarecinin tutumu burada devreye giriyor.

akıllı tahtaların teslim edildiği okullarda evet akıllı tahtalara içerik yükleme başlangıç olarak.ama teknik sıkıntılar kısmını vestelin kendisi çözümleyecekmiş.
eğer akıllı tahta kullanımı eğitimi aldıysanız bulunduğunuz okuldaki öğretmenlere eğitim vermek olabilir.tüm bu organizeyi eğitici formatörünüz planlamasıyla olacak.onlarla iletişime geçerseniz bulunduğunuz yerin fatih projesi planlaması için mutlaka bilgi verirler.

Arkadaslar bugün müdür bey benı aradı ve bızım okulun( cpl de kadroluyum) yanındakı ılk okulda fatıh projesındekı kurulda üye olmamı ıstedı. Ne avantajı ya da dezavantajı olacak dedım. Hıc bır avantajı yada dezavantajı yok sadece başka bır okuldan bağımsız bır üye olması gerekmiyormuş bılgısayar ogretmenı olarakda benı düşünmüşler. Dılekce ıle ıstege bağlı olarak olacakmış. Bılgısı olan varmı nedır ne degıldır?

Arkadaşlar bugün bende hafatada iki gün rehber formatör olarak görevlendirildiğim okula gittim..Müdür yardımcısıyla konuşmamda bizden beklentilerini sordum.
Kendiside bilişim konusunda okul öğretmenleri olarak 0 sıfır durumda olduklarını :mrgreen: söyledi.. Akıllı tahtaların kullanımı ve gerekli yazılımların yüklenmesi gibi konularında bir eğitim vermemizi bekledi ...Bu son cümleyi ben kurdum bu arada :mrgreen: Mdr yrdmcısı değil )

Şimdi bizim neler yapmamız gerekir ona bakalım acıkcası cogumuz daha evvel akıllı tahtalara dokunmuş bile değiliz..Öncelikle biz bir eğitimden gececekmiyiz fatih projesi hakkında ? Yada kendimiz akıllı bir tahtanın oldugu sınıfa girip kurcalayıp daha sonra bunu sanalda araştırıp bir sunummu hazırlayacagız..? Şayet sunum hazırlayacaksak materyallerimizi burdan paylaşalım :+1:

Hocam işin açığı akıllı tahta= dev boyutlu ipad içinde windows 7 kurulu geliyor. Siz sadece gerekli yüklemeleri yapacaksınız teknik sorunlarda zaten size iş düşmüyor sadece bildirim yapacaksınız.

Bende bir lisede Fatih projesi kapsamında görevlendirildim.
Akıllı tahtalara istenilen programları kurabilmeniz için admin şifresi gerekiyor. O yüzden program isteyenlere ben kuruyorum.
Arada bir tahtaların kalibrasyonları bozuluyor,onları yapıyoruz..
Teknik bir sorun olduğunda Vestel geliyor ama daha bir kere oldu.
Onun dışında kabul muayene kısmından kabul ettikten sonra VESTEL biraz ilgisiz açıkçası..
Yazılım konusunda VESTEL destek vermiyor..Sizin elinize bakıyor yani..
Geri kalan işler klasik Formatörlük işleri ve hamallıkları..
Akıllık tahta çok vakit alan bir şey değil..
Ben okul açılmadan önce tüm okul öğretmenlerine kurs verdim..
Basit işlemleri nasıl yapacaklarını anlatan belge hazırladım ve çıktılarını verdim.
Tahtaya içerik sağlama kısmında kitap tarama işlemini ilk başta gösterdim,şimdi kendileri yapıyorlar..

Akıllık tahta günlük yaptığım işlerinde %10 gibi bir alanı kapsıyor..Geri kalan kısmı kara düzen formatörlük işte:)

fatih projesi gereği farklı bir lisede görevlendirildim... daha önceki formatörlük görevlendirmesinde yapılan işlerin aynısını yapıyorsunuz. akıllı tahta güncellemeleri içerik yükleme ve diğer öğretmenlere rehberlik etme işleriyle uğraşıyoruz. diğer kulüp nöbet gibi görev vermiyorlar... okulda ders bittiğinde çıkıyorum.

ben lisede formatörüm akıllı tahtalara programları ve ders içeriklerini yüklersin. Arada tahtadakileri silip bulamayan öğretmenlere yardım edersiniz. Bil. Lab. varsa onu bir elden geçirirsin. Müdür yardımcılarının çoğu bilgisayardan az çok anlar. Ama açık lise kayıtlarında senden yardım isteyebilirler.

Geri