Fatih projesi eğitmen görevlendirmesi

Kodla Büyü

idealprens

Üye
Bugün okula böyle bir görevlendirme yapılacağı ile ilgili yazı geldi. Daha önce bu görevi yapan varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?

Ben hali hazırda Fatih Eğitmeni olarak çalışıyorum hocam. 1.5 sene oldu başlayalı. İşin artıları da var eksileri de. Angaryası bol bir iş. Sadece Fatih Projesi işleri ile ilgilenebilsen çok rahattır ama pratikte öyle olmuyor maalesef. Ben ilçede çalışıyorum. İlçedeki bütün okullar DYS, MEBBİS, E-Okul, internet arızası, Elektronik İmza gibi her türlü iş için arayabiliyor. Mesafe koymak ve sınır çizmek çok önemli. Mesela daha bugün bir okul müdürü 1 haftadır internetleri yokmuş, bana söyledi. Fatura ödedikleri halde internetleri kesilmiş. Bunu bana söyledi bişey yapmamı istermiş gibi. Ben buna ne yapayım ki?

Her neyse bizim ilçede 15 civarında BT öğretmeni var kimse istemedi bu görevi. Ben proje işleriyle falan uğraştığım için milli eğitimde tanınıyordum o yüzden biraz bana ısrarları oldu ben de bi deneyeyim diye kabul ettim görevi. Dediğim gibi bakış açına bağlı biraz. Bardak dolu da olabilir boş da :))

Özellikle merak ettiğiniz bir soru varsa o soru özelinde de cevap verebilirim.

İş rutininiz genelde nasıl hocam? İlçedeki amirlerin yaklaşımını da merak ediyorum. Bana da teklif edilmişti bi ara, 2 ay kadar denedim. İlçe, büro memuru muamellesi yapıyordu. Kaçta geldin kaçta gittin, mesai imza sirküsünü neden imzalamadın falan diye bir sürü tatava yapmışlardı. İşimin daha çok sahada olduğunu o yüzden imzalara çok dikkat edemediğimi söyleyince de nerdesin ne yapıyorsun kimlesin :) bilmemiz lazım dedikleri anda gırdım attım.

Geri