FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016

Kodla Büyü
equilibriumerror1' Alıntı:
bu tür zirveler şuanki ruh halimde bana daha çok zırva gibi geliyor, dersimiz kaldırılıyor, dyk dan çıkarılıyor, zirve yapılyor. Bence protesto etmeli ve katılmamalıyız.

lOkullarda harika çalışmalar yapılıyor arkadaşlar, bazıları ağzımızı açık bırakıyor. Bu etkinlikleri gören kimse söyyecek bir şey bulamaz. Ve birçok arkadaşımızın zannettiğinin aksine inanılmaz çalışmalar yapan arkadaşların sayısı hızla artıyor. Bu çalışmaları paylaşmak, yaymak nasıl başardıklarını öğrenmek benim için hobi olmaya başladı. Biliyorum tükenmişliği son sınırına kadar yaşayan bir zümreyiz ama belli bir çizgiyi aştıktan sonra motivasyonunuzu kimsenin bozamayacağı bir boyuta geçiyor inadına eğitim, inadına eğitim, inadına eğitim demeye başlıyorsunuz.

hacettepe stem fest de bt öğretmenlerinden çok daha fazla alan öğretmeni mobil uygulama robot atölyelerine katıldı, geçen seneki zirveye de bt öğretmenlerinden çok daha fazla diğer alanlardan ilgi vardı. şu an maker hareketi kodlama vb. aldı başını gidiyor, veliler talep etmeye, öğrenciler ilgi göstermeye, yönetim ihtiyaçları karşılama yoluna gitmeye başladı. daha da önemlisi özelde herkes bu işten ekmek yemeğe başladı. iki haftası 900 tl. olan kurslara bir balın. Alan sahipsiz kalırsa birileri o boşluğu gayet güzel dolduracak su yolunu bulacaktır. ama olması gereken bt öğretmenlerinden hakkıyla yararlanmaktır.

Geçen sene zirveye katıldım beklentimin çok ötesindeydi. Zirveye katılmayan bakanlık yetkilisi de yok gibiydi. Yine katılacağım hatta atölyelere de kayıt yaptıracağım. katılan meslektaşlarımla fikir alışverişi yapacağım. düşüncelerimi de karşımdakilere iletme şansım olacak. Umarım bu sene daha da iyi bir zirve olacak.

esenordelarthe' Alıntı:
hacettepe stem fest de bt öğretmenlerinden çok daha fazla alan öğretmeni mobil uygulama robot atölyelerine katıldı, geçen seneki zirveye de bt öğretmenlerinden çok daha fazla diğer alanlardan ilgi vardı. şu an maker hareketi kodlama vb. aldı başını gidiyor, veliler talep etmeye, öğrenciler ilgi göstermeye, yönetim ihtiyaçları karşılama yoluna gitmeye başladı. daha da önemlisi özelde herkes bu işten ekmek yemeğe başladı. iki haftası 900 tl. olan kurslara bir balın. Alan sahipsiz kalırsa birileri o boşluğu gayet güzel dolduracak su yolunu bulacaktır. ama olması gereken bt öğretmenlerinden hakkıyla yararlanmaktır.

gerçekten çok önemli bir nokta. bu konularla ilgilenen, okullarda robotik çalışmalar yapan farklı branşta birçok arkadaşımız var. ve öğrencilerden de ilgi görmeye başladı. tubitak fuarlarında sadece bu çalışmalarla 30-40 proje hazırlayan matematik, fen öğretmenleri var. yani illaki yapılıyor. siz çekilirseniz geride kalan siz oluyorsunuz. ama işler bir şekilde yürüyor.
ama bunun üstlenicisi biz olmalıyız. bunu biz sahiplenmeli ve geliştirmeliyiz. meraklı olanlar bizi takip etmeli. çünkü bizim işimiz bu.

dinleyici için konaklama önerileriniz neler? yardımcı olabilir misiniz?

Kabul Edilen Bildirilerin İlanı Hk.
Kabul edilen bildirilerin ilanı Bilim Kurulu üyelerimizin bildiri özetlerini değerlendirmeleri devam ettiğinden dolayı 28.10.2016 tarihine ertelenmiştir.

Saygılarımızla

Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi Yürütme Kurulu

Hocalarım geçen gün katıldığı bir toplantıda konuşan Yusuf TEKİN; "5. sınıfların hazırlık sınıfı olacağı, haftalık ders saatinin düşürülmesi sebebiyle bazı branşların üzüleceğini" beyanından çıkarımım üzülecek ilk branşın bizim branş olduğudur.Katılan arkadaşlar bununla ilgili bilgi edinirlerse buradan haberdar etesinler bizleri

Zirvede Cumartesi sabah oturumunda BT öğretmenlerinin sorunlarından oldukça bahsedildi. Organizasyon güzeldi. Daire başkanları toplantıdaydı gördüğüm kadarıyla. Genel kanı DYK kurslarından BTY dersinin kaldırılmasının yanlış olduğu yönündeydi. Eylem vs olmadı :)
Cumartesi öğleden sonra benimde bildirim vardı. Kurs durumundan, yapılan çalışmalardan da bahsettim. Organizasyon geneli güzeldi. "Ben katılmıyorum, dersimiz kurslarda yoksa bizde yokuz, amaan banane ne işim olacak" diyen arkadaşlar, gelip sorularını sorabilirlerdi, bilgisayar başından serzenişte bulununca kimse cevap vermiyor çünkü.
Öğretmen arkadaşlarımız muhteşem çalışmalar yapmış. Bilişimle ilgilenen ve bu kadar güzel çalışmaların olması gelecek adına sevindirici.
Seneye olursa yine katılırım.

geçen sene gittim bu sene de gittim fakat çok saçma geldi 5 oturuma katıldım hiçbirisi hoşuma gitmedi tek hoşuma giden şey hakan yandımın kitabını almak kısmet oldu inceledim cidden güzel çalışma

ogretmen006' Alıntı:
geçen sene gittim bu sene de gittim fakat çok saçma geldi 5 oturuma katıldım hiçbirisi hoşuma gitmedi tek hoşuma giden şey hakan yandımın kitabını almak kısmet oldu inceledim cidden güzel çalışma
Hakan hocamın kitabını ben de aldım. Ellerine sağlık gayet başarılı bir çalışma olmuş. Siz hangi oturumlara katılmıştınız hocam? Cumartesi sabah oturumunda pendik1 salonunda BT öğretmenlerinin sorunlarından detaylı bahsedildi. Stem hakkında bakanlığın çalışmalarından bahsedildi. Atölyelere katılma şansım olmadı

@ErdCannet hocam teşekkürler öncelikle dile getirdiğiniz konular ve bilgilendirme için

Seneye konuşulan bilgisayar bilimleri dersi (kur1- kur2 mantığı)
FP-BTR Ortaokuldakiler 30 Lisedekiler 40 saat görev yaptığı ancak 18 ek ders üzerinden aynı değerlendirildiği
Nöbet konusu
Görev tanımı gibi daha spesifik konular konuşuldu mu?

DYK konusunda öyle düşünmelerinin bir yaptırımı olacak mı?

Başka katılan kimse yok mu merakla yorumlarınızı bekliyoruz.

zirve canlı verilemez çünkü herhangi bir soruna vb. engel olmak için gecikmeli yayın isteniyor. bildiğim kadarıyla o da zahmetli bir durum? üstelik aynı anda en az 10 yayın gerekli bilmem koordine edilebilir mi fakat canlı yayının harika olacağını düşünüyorum ne çok kişi izler. ayrıca katılanlar da sunumlarına daha bir özenir canlı canlı soru da alınır harika olurdu.

zirveyi çok önemsiyorum arkadaşlar birçok paydaşı bir araya getirme şansı. ama kalitesinin her yıl artması gerekiyor çünkü katılanların da beklentisi yükseliyor.

esenordelarthe' Alıntı:
zirve canlı verilemez çünkü herhangi bir soruna vb. engel olmak için gecikmeli yayın isteniyor. bildiğim kadarıyla o da zahmetli bir durum? üstelik aynı anda en az 10 yayın gerekli bilmem koordine edilebilir mi fakat canlı yayının harika olacağını düşünüyorum ne çok kişi izler. ayrıca katılanlar da sunumlarına daha bir özenir canlı canlı soru da alınır harika olurdu.

zirveyi çok önemsiyorum arkadaşlar birçok paydaşı bir araya getirme şansı. ama kalitesinin her yıl artması gerekiyor çünkü katılanların da beklentisi yükseliyor.
Vitamin portalı genelde bakanlığın etkinliklerini canlı yayınlıyordu. Onlarla yapılabilirdi.

Ekli dosyalar

• 04bdbca5-9dc0-42a8-a14d-b6c44824dc6b.jpg
    04bdbca5-9dc0-42a8-a14d-b6c44824dc6b.jpg
    63.3 KB · Görüntüleme: 1,289
  • 4.jpg
    4.jpg
    170.7 KB · Görüntüleme: 1,291
  • 48e9b921-1592-4653-b3d9-0f84e99e2deb.jpg
    48e9b921-1592-4653-b3d9-0f84e99e2deb.jpg
    124.5 KB · Görüntüleme: 1,289
  • 2071fa68-969f-4849-bf73-4953a23015e6.jpg
    2071fa68-969f-4849-bf73-4953a23015e6.jpg
    133 KB · Görüntüleme: 1,289
  • 54575a98-fbec-451f-8400-8ea7289fd2a6 (1).jpg
    54575a98-fbec-451f-8400-8ea7289fd2a6 (1).jpg
    147.7 KB · Görüntüleme: 1,288
  • b9f72507-5c44-4dbf-8857-0f8629ebfe7a.jpg
    b9f72507-5c44-4dbf-8857-0f8629ebfe7a.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 1,291
  • 3.jpg
    3.jpg
    166 KB · Görüntüleme: 1,290
  • 2.jpg
    2.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 1,288
Mevcut norm yönetmeliği ile birçok okul öğretmensiz. Fatih Rehber öğretmen görevlendirmesinde görevlendirilen saatlerde norm hesabında kullanılmalı

Merhaba,
Zirve canlı yayını 4 Kasım 2016 Cuma günü uzem.eba.gov.tr üzerinden yayınlanmış ve www.eba.gov.tr üzerinden duyurusu yapılmıştır.
Ayrıca bütün sunumların, oturumların ve konuşmacıların yer aldığı videolar kısa bir zaman içinde fatihprojesietz.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.
Saygılarımızla,

Hocam herşey güzel de, zirve sonunda yetkililerden bizim dersle ilgili birşeyler öğrenebildiniz mi? Yani dersimizin geleceği ile ilgili ne planlanıyor?

fatihprojesietz' Alıntı:
Merhaba,
Zirve canlı yayını 4 Kasım 2016 Cuma günü uzem.eba.gov.tr üzerinden yayınlanmış ve http://www.eba.gov.tr üzerinden duyurusu yapılmıştır.
Ayrıca bütün sunumların, oturumların ve konuşmacıların yer aldığı videolar kısa bir zaman içinde fatihprojesietz.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.
Saygılarımızla,

demekki tam duyurulamamış...

teşekkürler ETZ :+1: videoları sabırsızlıkla bekliyoruz

Geri