FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
“FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi” Kasım ayında yapılacak Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 4-5 Kasım 2016 tarihinde Ankara - The Green Park Otel’de “Eğitim Teknolojileri Zirvesi” düzenlenecek.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan zirvede, Türkiye’de eğitim teknolojileri alanında yapılacak olan yeni araştırmalara yön vermek, paydaşların eğitim teknolojileri alanında yaptığı iyi örnekleri birbirleriyle paylaşımını sağlamak ve Eğitimde FATİH Projesi’ne bilimsel bir katkı sunmak amaçlanıyor.

Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde

“Kodlama, Kod Eğitimi”

“Geleceğin Teknolojik Sınıfları”

“Oyun Tabanlı Öğrenme, Eğitsel Oyun”

“Eğitimde Mobil Öğrenme”

“e-İçerik Oluşturma/e-İçerik Oluşturma Araçları”

“Üç Boyutlu Teknolojiler”

“Eğitimde Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı”

“Eğitimde Etkin ET (Etkileşimli Tahta) Kullanımı”

“Eğitimde Engelsiz Bilişim”

“Özel Öğretim Okulları’nda Teknoloji Kullanımı”

“STEM”

“Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme”

“Robotik”

“Teknoloji Destekli Öğretmen Mesleki Gelişimi”

“Uzaktan Eğitim”

“Öğrenci Merkezli Eğitimde Teknoloji Destekli Başarılı Uygulamalar”

konu başlıklarında on altı oturum ve kodlama, robotik, üç boyutlu yazıcılar, e-içerik geliştirme ve STEM konularında atölyeler yer alacak. Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılmak için bildiri özetlerini 20 Ekim 2016 tarihine kadar http://fatihprojesietz.meb.gov.tr adresinden yükleyebilir ve zirve ile ilgili gelişmeleri yine bu adresten takip edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• zirve_afis5_1.jpg
    zirve_afis5_1.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 5,937
içerik ne kadar da güzel duruyor. keşke bu konuları hayata geçirebilsek ama işin bu tarafı hiç de öyle değil. kodlama, stem bi tarafa yakında dersimizden de olabiliriz.

müfredata girmedikten bilişim öğretmenine gerekli değer verilmediği sürece bu tarz etkinliklerinde katılmanın da bir önemi yok bence :-1: :-1:

Hocalarım kusura bakmayında bu zirveyi neden yapıyorlar?Herkes helip birşeyler konuşuyor, sonuç? Düzeltilen, bizim dersimize yönelik pozitif ve somut bir gelişme oluyor mu? Hayır...O vakit bence gereksiz zaman kaybı...

cronos23' Alıntı:
Hocalarım kusura bakmayında bu zirveyi neden yapıyorlar?Herkes helip birşeyler konuşuyor, sonuç? Düzeltilen, bizim dersimize yönelik pozitif ve somut bir gelişme oluyor mu? Hayır...O vakit bence gereksiz zaman kaybı...
Dostlar alışverişte görsün hocam.

bi konuşmacida çıkıp desin ne olacak bu dersin, bilişim öğretmenlerin hali

btnotlari' Alıntı:
bi konuşmacida çıkıp desin ne olacak bu dersin, bilişim öğretmenlerin hali
Konuşmacı kaydı açık hocam. Birşey olacağı yok da işte istersen buyur sen söyle :) Bu tarz etkinlikler dostlar alışverişte görsün seviyesinden ileriye gitmez. Akademisyenler ve akademisyen olmak isteyenler gelir bildiri hazırlar, sunar. Birileri de dinler. Sorusu olan sorar, katılım yapmak isteyen yapar. Alışverişi geleeyenlere de duyurabilmek için bildirilerin genellikle özeti bir kısmında da tam metni yayınlanır. Meb yönetiminden gelen olursa genelde sadece açılışa gelir kapanışa gelir. Ödül-plaket alır-verir. Birileri birilerine teşekkür eder. Sürenin uzun olduğu etkinliklerde mutlaka civar güzel yerlere gezi programı yapılır. 5* otelde ise otelin imkanlarından güzelce faydalanılır. Sonra da herkes görevini yerine başarıyla getirmenin verdiği rahatlıkla evine işine geri döner. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere tabii ki :)

Konu başlıklarından biri "Eğitimde Etkin ET (Etkileşimli Tahta) Kullanımı" imiş. ET'leri ideal şartlarda deneyip kullanınca herşey güzel ama sınıf ortamında çok da güzel olmuyor. Güneş vurur dokunmatik pert, sinek konar yine dokunmatik gider, köşelerde az biraz toz olur yine kullanılmaz, akşama kadar sürekli parmaklanmasını saymıyorum bile (e doğası gereği parmaklanacak diyorsunuz, haklısınız ama en azından okul ortamları düşünülerek bir sistem oluşturulsaydı)... Adamlar bu sistemi belirlerken bütün okulları kendi ofisleri gibi hergün temizlenen nezih bir ortam sanıyorlar galiba.

Bir de madem böyle bir etkinlik yapıyorsun tüm BT öğretmenlerini davet etsene yada en azından BTR'leri. (FBTR miydi o, yok yok FPBTR... amaaan neyse işte)

sadece nicelik bazında yapılan sayısal verilere konu olan gereken önemin verilmediği bir alanda bu alandaki öğretmenlerin yıllardır süren mağduriyetlerinde bir çözüm bulunmayıp her sene farklı bir sorun çıkartan bakış açısı...

müfredata girmedikten bilişim öğretmenine gerekli değer verilmediği sürece bu tarz etkinliklerinde katılmanın da bir önemi yok bence :-1: :-1:

TÜRKİYEDE TEKONOLOJİK ARAÇLARI HERKES KULLANIYOR.
TEKNOLOJİNİN EĞİTİMİNE DE HERKES KARŞI ÇIKIYOR ACABA NEDEN ???????

TABLET DAĞITILIYOR DERS KALDIRIYOR.
AKILI TAHTA SINIFI KOYULUYOR AMA KULLANMAYI BİLEN YOK ..............

bu tür zirveler şuanki ruh halimde bana daha çok zırva gibi geliyor, dersimiz kaldırılıyor, dyk dan çıkarılıyor, zirve yapılyor. Bence protesto etmeli ve katılmamalıyız.

Resmen alay ediyorlar Hocalarım, başka bir mantık veya sonuç aramak gereksiz...Bundan 20 sene sonra tıpkı devrim otomobilindeki gibi ahhhlar ve vahhlar ile yad ediliriz.Elimizde böyel bir imkan varken değelendirilmedi...diyerek...Lakin iş işten geçer ve biz bilişimin her noktasında dışarıya bağımlı olarak devam ederiz...

Merhaba,

Eğitimde Fatih Projesi Eğitim Teknolojiler Zirvesi 2016'ya katılım ücretsizdir.

Zirveye konuşmacı(atölye çalışması yapan kişi/kurum) olarak gelecek katılımcıların ulaşım ve konaklama giderleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak olup davet mektupları da kurumlarına yazılacaktır.

İl dışından gelecek katılımcılara kolaylık sağlanması konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bilgilendirme yapılması planlanmaktadır.

Bireysel soru ve görüşleriniz için fatihprojesietz@meb.gov.tr adresini kullanabilirsiniz.

Saygılarımızla,

bakanlık bilişim dersini müfredattan kaldıracak, kurs izni çıkmaması bunun önsinyalidir.biz hala egitek zirvesine katılıyoruz.bilişim öğretmenleri özellikle ankaradakiler bu zirveyi protesto etmelidirler .bilişim çağındayız diye bir tahtaya 11 milyar verenler bilişim öğretmenine 20 tl kurs ücretini çok gördüler

Hocalarım, içinde bulunduğumuz durumu anlatmak, yaşadığımız haksızlıkları ve mağduriyetleri dile getirmek en önemlisi dersimizin mevcudiyetinin ülkemizin geleceği için hayati önem taşıdığını bir kez daha ifade etmek için zirvenin yapılacağı yerin önünde ilk gün(cuma) yada şehir dışından gelecekler için cumartesi günü toplanıp protesto edebiliriz.

Arkadaşlar, bildiri hazırlayıp katılıyorum. Mümkün olduğunca yaptıklarımızı anlatmazsak, durup dururken kimse kimsenin derdini dinlemez. Böyle bir ortam varken değerlendirelim.

specal01' Alıntı:
ankara dışından katılımlarda izin durumu nedir?
Bildiri sunacaksanız yanlış hatırlamıyorsam Ömer Dinçer zamanında yayınlanmış bir genelgeye istinaden yolluk ve yevmiyeniz karşılanıyor. Diğer masraflar sizden ve etkinlik süresince görevli izinlisiniz. Dinleyici olarak katılanlar için ise tüm masraf ve izinler kendi tasarrufunda. Mazeret izni alıp katılabilirsiniz sanırım.

İsmi zaten Fatih Projesiyle başlıyorsa o zirveden hayır gelmez. Bizim branş zirveden en hızlı inen branş. Uç noktalarda dolaşmanın hiçbir anlamı yok. Kendi yaptıkları, tasarladıkları projelerini övecekler gündemde tutacaklar.

Geçen sene katılma katılma fırsatı bulmuştum izlenimlerim..
http://www.bilgisayarbilisim.net/post1652701.html#p1652701

rohun' Alıntı:
Ankara olana katılma fırsatı buldum görevli davetli falan olmadan kendi başıma çıktım gittim. . Sırf bölümümüzü geliştirme adına neler yapılabileceği konusunda bişeyer bekledim. Başta sıkıcı protokol konuşmalarıyla başladı davetler plaketler vs vs. ... Sonraki çıkanlarda mütevazi olamayacaklarını ebanın dünyada en büyük eşsiz tek eğitim sitesi olduğundan falan bahsetti. Akademisyenler falan çıktı konuşmalar teşekkürler falan yaptılar... Yani sanki ortada bi sorun yok herşey yolunda toplandık etliye sütlüye dokunmadan sorun çıkarmadan bakana herleyim iyi gittiğini gösterme bi toplantı. Kendi adıma konuşayım benim için tam bi hayal kırıklığıydı..
Ben kendi adıma eleştirel bakılıp nerde eksiklerimiz var neler yapmalıyız. Saha içinde çalışan öğretmenleri bi dinleyelim sonuçta tepeden inme değil akademisyenlerden önce saha içinde çalışanların fikrimi alalım gibi bişeyler beklemiştim.
Kendi adıma söyleyebileceğim internet yasaklarıyla eğitim ve teknolojinin gelişemeyeceği, yasaklamak yerine eğitim vermenin önemi, Eba'nın çok eksiği olduğu ve geliştirmek için neler yapılabileceği içerik geliştirmek için profesyonel bir ekiple çalışılması gerektği ve eminimki içimizde bunu yapacak ve üzerine yoğunlaşacak bir çok bilgisayar öğretmeninin olduğu. Dersimizin içereği kaynak ve klavuz kitaplar vs. daha bir çok konuda bişeyler söylenmesi gerektiğini düşünüyordum ama zirvede görülen oki... Üstlere herşeyin yolunda gittiği izlenimi vermek için yapılmış bir zirve gibime geldi.... Keşke eleştirel bakıpta geliştirmek için neler yapmamız gerektiğini konuşsaydık....

Geri