Fatih Projesi Bt Rehber Öğretmen Görevleri

Kodla Büyü

erdem175

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım elimde Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün 30.12.2015 tarihli , Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi konulu yazısı var. Başvuru dilekçelerinin alındığı her dönem başında bu yazıda ekte sunuluyor milli eğitim sitesinde. Bu yazıda belirtilen görevler dışında nöber görevi dahil olmak üzere hiçbir görev verilemez yazıyor. Siz nasıl nöbet tutup ücret alıyorsunuz ya da kulüp sınıf alan arkadaşlar var burada konuşuldu bunlar daha önce. Neye dayanarak bana bilgi verir misiniz? Daha güncel yazı mı var ya da varsa bana gösterebilir misiniz?

2015 teki yazının üstüne yeni yazı ve olurlar alındı. En son dyk ile ilgili yazı ve nöbetin btr olmadığı gün tutacağı var.

Derslere girdikten sonra bos oldugu zmnlarda btr yapilir mesela p.tesi full giriosunuz o gün nobet yapilir ama bod oldun gunde btr gorevi yaptin icn olmaz

btr iken 1 güne max 6 saat sıkıştırabiliyoruz 7. saat boş kalıyor o gün veya günlerde sınıf kulüp veya destek eğitim alabiliyormuyuz alan varmı gelende alınmaz deniliyor. memurlar.net alabilirsiniz diyordu ama son durum nedir arkadaşlar genelde sınıf alıyormusunuz mesela

Arkadaşlar benim bildiğim yazılarda şöyle geçiyor okulda bulunan derslere girer ders saatleri dışında bt rehberliği görevi yürütür. Siz bütün dersleri aynı güne yıksanız bile bt rehberliği yapmıyor musunuz? Bugün benim görevim yok diye bir şey mi var? Ayrıca dediğiniz yazıyı ekleyebilir misiniz?

erdem175' Alıntı:
Arkadaşlar benim bildiğim yazılarda şöyle geçiyor okulda bulunan derslere girer ders saatleri dışında bt rehberliği görevi yürütür. Siz bütün dersleri aynı güne yıksanız bile bt rehberliği yapmıyor musunuz? Bugün benim görevim yok diye bir şey mi var? Ayrıca dediğiniz yazıyı ekleyebilir misiniz?

hocam Btr olarak kadronuzun bulunduğu okula görevlendirilmişseniz o zaman nöbet tutamazsınız. Başka bir okula btr olarak görevlendirilmişseniz o zaman kadronuzun bulunduğu okulda nöbet tutabilirsiniz. Çünkü kendi okulunuzda btr değilsiniz. Diğer öğretmenler gibi nöbetinizi tutabilir ve hatta sınıf rehberliği bile alabilirsiniz.

ok_series' Alıntı:
erdem175' Alıntı:

hocam Btr olarak kadronuzun bulunduğu okula görevlendirilmişseniz o zaman nöbet tutamazsınız. Başka bir okula btr olarak görevlendirilmişseniz o zaman kadronuzun bulunduğu okulda nöbet tutabilirsiniz. Çünkü kendi okulunuzda btr değilsiniz. Diğer öğretmenler gibi nöbetinizi tutabilir ve hatta sınıf rehberliği bile alabilirsiniz.

Fakat hocam kendi kadronuzun bulunduğu okulunuzda btr olmak zorundasınız zaten. Çok istinai fatih projesi kapsamına halen alınmamış bir okulda olacaksınız da başka okulda btr olun.

Fakat hocam kendi kadronuzun bulunduğu okulunuzda btr olmak zorundasınız zaten. Çok istinai fatih projesi kapsamına halen alınmamış bir okulda olacaksınız da başka okulda btr olun.

hocam resmi yazıları dikkatli okuyun isterseniz. bir okulda 8 şubeden az şube varsa o okula btr görevlendirilmesi yapılmaz diyor. kadronuz öyle bir okuldaysa ne yapacaksınız o zaman? Veya ortaokul olup daha altyapısı ve tableti olmayan birçok okul var. Diyelim ki kadronuz bu okulların birinde ve bulunduğunuz ilçede 1. faz kapsamında ( etkileşimli tahtası, altyapısı ve tableti bulunan ve btr si olmayan) bir lise var. Kendi okulunuzda da 14 saat dersiniz var. O zaman il mem sizi btr olarak kendi okulunuza mı verir, yoksa 1. faz kapsamındaki o liseye mi verir?

Hocam bulunduğum yerde 8 şubeden az okulda yok, altyapısı tamamlanmayan okul da yok. Resmi yazıları iyi okuyorum .

Bir ara burda öyle tartışmalar yaşandı ki sanki herkes kadrosunun bulunduğu okuldan başka bir okulda btr.Hazır şimdi yeniden görevlendirmeler başlıyor, öğretmenler kurul toplantıları yapılacak sorayım dedim resmi dayanağı yazısı nedir, çünkü ben istemiyorum ne nöbet,ne sınıf,ne kulüp bana verecek olurlarsa itiraz edeceğim.

Ortaokulda 6 ilkokulda 10 tahta olmak üzere 16 tahta var. Beni başka okula görevlendirme yaparlarmi yoksa kendi okulumda yapabilir miyim ? Resmi yazıda 16 tahta yada sınıf gibi açıklama vardi ama ilk okul orta okul ayrı değerlendirilir mi? Sonucta ilkokula aynı bahçede olduğumuz için ortaokul sayesinde takildi

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değerli öğretmen arkadaşlarım haftalık ders çizelgesi hazırlarken ders saatlerinin hepsini yazdıktan sonra kalan boş yerlere btr yazılır.

Yani zaten dersimizin olmadığı saatlerde btr görevini yapıyoruz. Bütün gün derse giriyorsak o gün btr görevimiz olmaz. Btr görevimiz olmadığı gün de nöbetimizi tutarız.

Yanlışım varsa düzeltin.

Doğrusu yazdığınız. Dersim varken kim ne için çağırğrsa çağırsın ilgulenmem ben. Önce ders benim için. Dersimin olmadığı zamanlarda btr yapılır zaten. Yaru hocamında dediği gibi kendi okulunda btr olsan bile bir gün 7 saat derse girersen o gün nöbet tutarsın.

Okul Müdürünüz isterse haftada bir gün full ders yazar o günün ders programında "BTR Görevi" ibaresi bulunmaz. İşte o gün nöbet tutabilirsiniz. Okul müdürü istemezse size hiçbir güç nöbet tutturamaz. Anlaşıldı mı Erenler!....

AKom' Alıntı:
Ortaokulda 6 ilkokulda 10 tahta olmak üzere 16 tahta var. Beni başka okula görevlendirme yaparlarmi yoksa kendi okulumda yapabilir miyim ? Resmi yazıda 16 tahta yada sınıf gibi açıklama vardi ama ilk okul orta okul ayrı değerlendirilir mi? Sonucta ilkokula aynı bahçede olduğumuz için ortaokul sayesinde takildi

Bilen var mı arkadaşlar ?

6 ay geriden takip ediyotsunuz konuyu açan arkadaşım...bu konular defalarca günlerce konuşuldu..BTR olan birisi ders saatinde BTR görevi yapmaz,bir günde 6 saat ders olursa o gün BTR görevi olmaz dolayısı ile nöbet alırsınız. v.s v.s v.s forumu ve konuları sürekli takip edenler bilirler.kolay gelsin

Yeni görevlendirme yazısı gelmiş geçmişte olduğu gibi bu seferde yine "Sınıfçılar Başvuramiyor" diyor il mem. Şİmdi başvuramıyorsak niye yazı gönderiyorsunuz. İçeriğe baktım bu iş ders saatlerinden arta kalan zamanda gerçekleştiriliyor yani bir nevi kadrolu btcinin okul işlerini yapması ve farklı okullara görevlendirilebilmesi için bir yöntem sanırım. Gelen yazıda "Sınıfçılar Başvuramaz" diye bir ibare yok bu sadece yorum, yorumun kaynağı da ilgi1 maddesi şuna dayanıyor sen zaten haftada 30 saat giriyorsun bunun dışında bu görevi sana versek bile sana ekstradan ek ders ödeyemiyoruz bu sebeple başvurunu kabul edemeyiz anlamına geliyor.

Bir ara burda öyle tartışmalar yaşandı ki sanki herkes kadrosunun bulunduğu okuldan başka bir okulda btr.Hazır şimdi yeniden görevlendirmeler başlıyor, öğretmenler kurul toplantıları yapılacak sorayım dedim resmi dayanağı yazısı nedir, çünkü ben istemiyorum ne nöbet,ne sınıf,ne kulüp bana verecek olurlarsa itiraz edeceğim.
Okulda 2 bilişimciyiz. Hocam bize nöbet vermişlerdi. Başka okulda btr yiz. 7 saat dersimizin olduğu gün yok. en fazla 6 saat dersimiz var. Hatta diğer arkadaşa 3 dersinin boş olduğu güne yazmışlar nöbet. Bunu görünce Dilekçe yazdık ikimizde yayınlanan yazıları ek olarak göstererek. ve nöbetlerimiz iptal oldu. 7 saat dersiniz olduğu gün var ise nöbet verirler hiç ses çıkaramazsın. Çünkü yazı açık net btr görevi olmadığı zamanlarda nöbet verilir diyor. ama 6 saat veya daha az dersinin olduğu güne nöbet görevi veremez. Bazı okullarda okul idarecileri ha 6 ha 7 deyip veriyorlar ama sen istemediğin sürece onu da veremezler.

Geri