FATİH Kablosuz ağında internet yok

Kodla Büyü

ogretmenokan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yaklaşık 3 aydır kablosuzda internet yok. Bağlantılara baktım kabindeki akülü besleme kaynağına baktım hepsi çalışıyor. Acaba swiç mi arızalandı.fatihdestek.eba.gov.tr ye yazdım cevap gelmedi. Okuluuz faz 2 garanti bitti acaba ondan dolayı mı cevap gelmiyor. Ne yapmalı tahtaları e kilit ve güncellemeleri kablosuzdan görüyordum.Ayrıca öğretmenlerimiz canlı ders yapmak istiyorlar internet yok

Etkileşimli tahtaları mobil etkin nokta olarak kullanabilirsiniz. Tabi kablolu İnternette de sıkıntı yoksa

Yaklaşık 3 aydır kablosuzda internet yok. Bağlantılara baktım kabindeki akülü besleme kaynağına baktım hepsi çalışıyor. Acaba swiç mi arızalandı.fatihdestek.eba.gov.tr ye yazdım cevap gelmedi. Okuluuz faz 2 garanti bitti acaba ondan dolayı mı cevap gelmiyor. Ne yapmalı tahtaları e kilit ve güncellemeleri kablosuzdan görüyordum.Ayrıca öğretmenlerimiz canlı ders yapmak istiyorlar internet yok
Yazdığınızdan kablolu internet var diye düşünüyorum. Eğer öyleyse demek ki okulla telekom arasında bir sıkıntı yok. Bu durumda fatihdesteğe telefon ederek ya da daha kestirmesi il koordinatörüne ulaşarak durumu anlatıp, çözüm yoluna gidin. Muhtemelen okuldaki AP'lerin bağlı olduğu switch'de bir sıkıntı olabilir ya da switch'in yapılandırmasında sıkıntı olabilir.
Ulaştığınız kişiler sizi yönlendirecektir. Garanti durumu devam ediyor olabilir.

Alt yapı için bana gelen bilgi şu şekilde idi
FATİH Projesi kapsamında Faz-1 Ağ Altyapı kurulumları yapılmış okullarımızdaki Switchler, Access Pointler ve Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) cihazlarının garanti süreleri bitmiştir. Garantisi biten Faz-1 Ağ Altyapı cihazlarının 3 Yıllık Bakım, Onarım ve Garanti İşlemleri İhalesini alan... Şirketi...

Şeklinde bir yazı gelmiş bana il koordinatörünüz ile görüşün size bilgi verir.

Sorunu şu şekilde çözdük gibi.Bir baktık kablolu ağda net var.İl formatörü bakanlığın kablosuz ağa sıcak bakmadığını söyledi bencede iyi olmuş öğrenciler farklı amaçlarla kullanıyordu

bizdede vardi gecen telekomcu bi eleman farkli bi is icin gelmisti hele bak dedim laptopu takti konfigurasyon vs derken geldi fatih wifisi

Geri