Fatih internetinde windows 10 güncelleştirme sorunu

Kodla Büyü

Öğretmen27

Aktif Üye
Arkadaşlar fatih internetinde windows güncelleştirmeleri artık olmuyor. Bundan önce böyle bir sorun yoktu...Çözümünü bilen var mı?

Arkadaşlar fatih internetinde windows güncelleştirmeleri artık olmuyor. Bundan önce böyle bir sorun yoktu...Çözümünü bilen var mı?
hocam labtaki bilgisayarları mayıs ayında güncelleyeyim dedim sırayla, aynı anda 3-4 bilgisayarı, biri yaptı, 2si hiç başlamadı, bazıları hep aynı yerde sorun verdi vs. Yine fırsat buldukça güncelleme yapacağım ama yine de problem olacak gibi geliyor bana.

Bakanlık sunucuları tarafından güncelleme hız limitleri minimuma çekilmiş.
Bu durum:
* Windows update hizmetinin aşırı yavaşlamasına
* Tahtalar ve bilgisayarlar için otomatik etkinleştirme hizmetinin çalışmamasına neden olmuştur.

Seçenekleriniz:
1- Özel bir adsl/fiber hattına bağlanmak.
2- Mobil internete bağlanmak
3- Kendi sisteminizin yapı numarasına (çalıştır-->winver) bakıp sonrasında çıkan ve KB.. ile başlayan paketleri manuel olarak indirip okula getirip kurmak.

güncelleme yapmaya çalışan tahta, internet hızı da yavaş olunca, işlemci kullanımunı %100 yapıyor, öğretmen başka iş yapmaya kalkınca da hop tahta kilitleniyor kalıyor. sonra uğraş dur, klasik düşüncesiz meb işleri

Windows Updatei kapatmak için programı kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Windows Update Blocker v1.6.zip
    980.4 KB · Görüntüleme: 27
Okullarda Güncelleme yapılmadığı için güvenlik açıkları da ortaya çıkıyor ama MEB yine de en iyisini bilir o_O

Fatih interneti çok kötü durumda. Yazıcı driver, bilgisayar driverlerini hiç indiremiyorum. Çok yavaş.
Hocam driver konusu gerçekten çok can sıkıcı olmaya başlamıştı, ben de aşağıda bağlantısını vereceğim uygulamayı kullandım. Verim aldım, sürücü yüklemeleri bitince programı kaldırıyorum bir sorun olmuyor. Tavsiye ederim. Windows güncellemeleri için ise en güzel yukarıda arkadaşın paylaştığı araç ile güncellemeleri tamamen kapatmak.

https://www.iobit.com/en/driver-booster.php

Hocam driver konusu gerçekten çok can sıkıcı olmaya başlamıştı, ben de aşağıda bağlantısını vereceğim uygulamayı kullandım. Verim aldım, sürücü yüklemeleri bitince programı kaldırıyorum bir sorun olmuyor. Tavsiye ederim. Windows güncellemeleri için ise en güzel yukarıda arkadaşın paylaştığı araç ile güncellemeleri tamamen kapatmak.

https://www.iobit.com/en/driver-booster.php
25 mb. Akşama kadar ancak iner....

Geri