Fatih internetini bir şekilde aşıp, youtube ve benzeri sitelere giriş YAPMAK YASAL DEĞİL

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

SezerBulut

Üye
Okullarda etkileşimli tahtada değil de kendi bilgisayarımda Youtube ve benzeri erişim engeli olan sayfalara girmek istiyorum. Bunun için önerisi olan var mı?

Yüksek hacimli dosyaları telefonun internetinden indirmek pek kullanışlı olmuyor hocam.
Yükek boyutlu dosyaları derken hocam?

Derste izleteceğimiz videolar vs Eba da da mevcut, kesfet projesinin sitesinde de var bunların dışındaki youtube vb sitelerdeki videoları derslerimizde zaten kullanmamıza gerek olmuyor. Ortaokullar için olaya bakacak olursak derste hangi etkinliklerin yapılacağı hangi videoların izletileceği zaten kılavuz kitapta belirtilmiş, bunun dışına çıkmaya gerek yok ki, zaten belirtilen etkinlikleri bile yetiştiremiyoruz bazı haftalarda, eğer başka konular işliyorsak zaten yanlış yapıyoruz. Siz kendi gelişiminiz için youtube'tan video indirmem gerekiyor diyorsanızda malesef onu da evden indirmemiz gerekiyor.

Keşke akıl vereceğimize eğer bir çözümünü biliyorsak onu paylaşsak

Söylediğim zaten çözüm hocam. Meb'in yasakladığı sitelere niye yasaklandığını bazı arkadaşlar okullarında yaşadıkları olumsuz durumlardan biliyorlardır. Meb'de bu olayların okullarda yaşanmaması için, gerekli materyallere erişim izni vermiş sakıncalı yerlere girilmesini engellemiştir. Ama arkadaş kendisi de belirttiği gibi "erişim engeli olan sayfalara girmek" istemektedir.

Çözüm illaki kullanacaksak, evden internetimizden girmektir.

Yükek boyutlu dosyaları derken hocam?

Derste izleteceğimiz videolar vs Eba da da mevcut, kesfet projesinin sitesinde de var bunların dışındaki youtube vb sitelerdeki videoları derslerimizde zaten kullanmamıza gerek olmuyor. Ortaokullar için olaya bakacak olursak derste hangi etkinliklerin yapılacağı hangi videoların izletileceği zaten kılavuz kitapta belirtilmiş, bunun dışına çıkmaya gerek yok ki, zaten belirtilen etkinlikleri bile yetiştiremiyoruz bazı haftalarda, eğer başka konular işliyorsak zaten yanlış yapıyoruz. Siz kendi gelişiminiz için youtube'tan video indirmem gerekiyor diyorsanızda malesef onu da evden indirmemiz gerekiyor.
Bilişim sınıfımdaki bilgisayarlara kurmak için çeşitli işletim sistemleri ve bunların lisans programları gerekiyor. Okulda boş saatlerimde ise arduino eğitim videolarına baktığım için lazım oluyor. Yardımınız için teşekkürler.

Bilişim sınıfımdaki bilgisayarlara kurmak için çeşitli işletim sistemleri ve bunların lisans programları gerekiyor. Okulda boş saatlerimde ise arduino eğitim videolarına baktığım için lazım oluyor. Yardımınız için teşekkürler.

Forum kurallarına ve Meb güvenlik politikalarına aykırı konular paylaşmaz iseniz seviniriz. Konu Kapatılmıştır.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri