FATİH Ethernet Sorunu

Kodla Büyü

ogrt_kartal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kabloda İnternet var arkadaşlar laptopa takınca internet geliyor ama Akıllı tahtaya takınca bağlantı üzerinde sarı ünlem çıkıyor. Ağ paylaşım merkezine giriyorum internet çıkışında çarpı var. etherneti devre dışı bırakıp etkinleştiriyorum (bazı Win 7 bilgisayarlarda işe yaramıştı) yine aynı kalıyor. Bilgisayarı F8 ile açıp yeniden yükledim yine aynı sorun devam ediyor. çözm önerisi olan var mı?

Öğrenciler ultrasurf falan kurunca ayarları değişiyor.Kabloyu takın internet explorer > araçlar > internet seçenekleri > bağlantılar > yerel ağ ayarları > otomatik yap

emrahsahan' Alıntı:
Öğrenciler ultrasurf falan kurunca ayarları değişiyor.Kabloyu takın internet explorer > araçlar > internet seçenekleri > bağlantılar > yerel ağ ayarları > otomatik yap

hocam orasıda otomatikte

ip ile ilgili bi sıkıntı olabilirmi acaba hocam. tahtanın ip sini bi kontrol edin. Modemi aç kapa yapın bi de hocam. İşe yaradığı zamanlar oluyo..

internet explorer > araçlar > internet seçenekleri > bağlantılar > yerel ağ ayarları > otomatik yap burda proxy sunucusu da seçilmemiş olacak.Eğer o da seçilmemişse aşağıda işlemi yap.

Tahtanın hemen sol altında kabloların geçtigi kanal var orayı açın orda iki adet ağ kablsu var bağlanmış şekilde onların yerlerini değiştirin.

Geri