FATIH BTR olmadığın zaman nöbet+sınıf ek ders

Kodla Büyü

BayTerapi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yetiştirme kursundan ek ders alanlar belletici olarakta ek ders alabilecekler
BT Öğretmenlerine Nöbet Görevi Verilerek Ek Ders Ücreti Ödenir Mi?

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazısı uyarınca Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni olarak görevlendirmektedirler.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazısının "10. Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için Ek-1'de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir. " denilerek Ek-1'de tanımlanan görevlerin dışında Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde herhangi bir görevin verilemeyeceği kesin bir dille ifade edilmiştir. Buna göre öğretmen kendi okulunda görevli olduğu günlerde nöbet ve sınıf öğretmenliği görevini yapabilecek ve karşılığında ek ders ücreti alabilecektir.

Bu habere göre haftada bir gün sadece derse girebilen fp btr ogretmeni haftalik 4 saat ek gelir elde edebilecek. . Doğru mudur?

Kaynak
http://www.ogretmenx.com/m/?id=47322

BayTerapi' Alıntı:
öğretmen kendi okulunda görevli olduğu günlerde nöbet ve sınıf öğretmenliği görevini yapabilecek ve karşılığında ek ders ücreti alabilecektir.
benim anladığım şu
1. eğer öğretmen kendi okulunda btr görevi yapıyorsa ve bir güne 7 ders sığrırabiliyorsa o gün nöbet tutar ve ücretini alır. Öğretmenin kendi okulunda 6 saat dersi varsa bunları bir güne de toplasa 1 saat açığı kalır ki onu da btr olarak geçirir bu durumda o gün nöbet tutamaz ve ücretini de alamaz.
2. eğer öğretmen başka okulda btr görevi yürütüyorda kendi okulunda derse girdiği herhangi bir gün nöbet tutar ve ücretini alır.

Buraya kadar olani zaten fp btr yazisi ciktigindan beri asagi yukari bu yönde tartışıyoruz. . Fakat sinif Öğrt ve ek 2 saat i bu sitedeki yazıyı okuduktan sonra öğrendim. . Kafam karıştı. .

Arkadaşlar nöbet olayını anlatayım neden bu ibareler olduğunu söyleyim.
1-Öncelikle kendi okulunuzda fp btr iseniz dersinizin olduğu gündede boş günlerdede nöbet tutumazsınız.
2-Başka bir okulda btr iseniz.Kendi okulunuzda btr görevi yürütmediğiniz için ve o gün içinde btr olarak görevlendirildiğiniz diğer okula gidemeyecek kadar dersiniz varsa o gün nöbet tutabilirsiniz."Görevlendirilen öğretmene Bt rehberliği görevi yürüttüğü günler haricinde nöbet görevi verilebilecektir." ibaresi buradan gelmektedir.
Peki neden bu madde konuldu sebebi tereddüt edilen husulardaki açıklamadan dolayıdır.Çünkü açıklamada nöbet verilemez derken tenefüslerde rehberlik edeceği için diye ibare vardı .
"11.BTRehberliği görevini yürüten öğretmenlere
Ek-1’de belirtilen görevlerindışında nöbet görevide dâhilolmak üzere başkabir görev verilmeyecektir.
-BT Rehberliği görevini yürüten öğretmenler eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde (teneffüssaatleri de dahil), ilgi (a) yazı ekinde belirtilen görevler doğrultusunda
öğretmen ve öğrenciler için BT rehberliği görevlerini yürüteceklerdir.İlgili öğretmenlere nöbet görevi de dâhil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir."
Bunu okuyan müdür sen bizim okulumuzun bt rehber öğretmeni değilsin tenefüste nöbet tutman gerekir diye yorumladı ve bana nöbet yazdı.Mecburen nöbet tuttuk.
3-belletmenlik zaten tutuyorduk terddut edilen hususlarda vardi
4-yetistirme kursu eger ders saatiniz 15 den az ise hafta oci kurslarinda 15 e tamamlayasiya kadar ucretsiz hafta sonu problem yok(iller kafasina gorede yorumluyor)
KISACASI öğretmen başka okulda btr ise tüm gün dersinin olduğu zaman kadrosunun bulunduğu okulda nöbet tutabilir.Yazdıklarımı düzgünce okuyan arkadaşlarda bana hak vereceklerdir. Bu arada yukaridaki yazi memurlar netin kendi izlenimleriyle cikarimda bulundugu yazidir bence fbbtr konusuna tam hakim degiller.sinif hala verilmiyor

Zaten sadece görüş bildiren bir yazı yayimlayarak bu şekilde olmalidir diye yonetliklere dayandirilarak yazılmış.. habibocak Hocamın yaptığı çalışma benzeri bir çalışma . Sadece;enaz 1 gun eğitim öğretim saatleri içinde bt derslerine girebileceğin kadar ders yükün varsa bana mantıklı geliyor. .nöbet+sınıf =4 saat haftada..

Geri