fatih ağında yazıcı paylaşım sorunu

Kodla Büyü

destina42

Site Gezgini
İdare odasındaki yazıcıyı paylaşıma açtım.Ama ağdan diğer bilgisayara bağlanamıyorum . Ağ kimlik bilgileri istiyor.
Kullanıcı adı ve şifre çıkıyor.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Anladığım kadarıyla, yazıcının bağlı bulunduğu bilgisayarda kullanıcı şifreli. Değilse bile win7 gibi bazı işletim sistemleri Administrator şifresini istiyor. Şunu dene: Yazıcının bağlı bulunduğu bilgisayarda Guest kullanıcısını aktif et ve basit bir şifre ver. Daha sonra diğer bilgisayarlardan bu guest ve şifreyi kullanarak bağlana bilirsin. Şifreyi bir defa girmen yeterli daha sonra girmene gerek kalmayacak. Ancak şunu söylemeliyim ki ağ ile ilgili problemlerin birçok varyasyonu vardır. Fatih ağı kullanıyorsan ve söz ettiğin yazıcı bir ağ yazıcısı ise o zaman olay değişir. Fatih ağı kullanıyor ancak bağladığın yazıcı paylaşımlı bir yazıcı olacaksa öncelikle paylaşımı yaptığın bilgisayarın ağ problemini çözmen gerekir. Bu noktada tavsiyem alt ağ maskeleri ve ağ geçidinin aynı olması gerekir aynı ağda olması için. bunları bir kontrol et. Bizim buradaki fatih ağı; kablolu ve kablosuz iki alt ağa bağlı. ben kyocera 6530 yazıcısını direk ağa bağladım. bir problem yok istediğim yerden yazdırabiliyorum.

Geri