Faruk Çelik'in kızı imkansızı başardı!

Kodla Büyü
eskisehir' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
bir partili böyle bir haksızlık yaparsa (ki biz 100 yıldır torpil denen şeyi her ortamda kendimizde yapmak üzere yaşayan bir toplumuz) sadece o partiliyi bağlar.. bunun partiyle bir alakası yoktur.. o ancak onun şerefiyle alakalıdır.. nasıl dağda gezip dağdaki teröristlere dostlarım diyen kişinin sözlerinin kendisini bağladığı gibi yoksa kalkıp CHP yi BDP ile eş tutardım.. Ancak dağa çıkan adamın kendi şerefiyle alakalı bir durum.. eğer tartıştığımız konudaki bakanda böyle bir haksızlık yaptıysa bu da onun şerefiyle alakalıdır..

Barzani olayı hakkında ne düşünüyorsun. hani Türkiye olarak gurur duymaya başladık ya kendisiyle. bu konudaki şeref yaklaşımın nedir sence?

Kanal D haberde sanırım Mehmet Ali Birand vermiş, o tezahürat ve alkış Barzani'ye değil, tam Barzani kürsüye çıktığında salondan ayrılmakta olan başbakana yapılmış.

Ha, tabii ki Barzani'nin neden davet edildiği, Apo ile dizdize resimleri olan Barzani'nin AK Parti kongresine neden davet edildiği sorulabilir ama Barzani'ye tezahürat ve alkış yapıldığı doğru değilmiş.

Yani bir kez daha keriz muhalefet, yalanla, dolanla başarıya ulaşacağını zanneden muhalefet bizi yanılttı.

Oysa alkış tutuldu, tezahürat yapıldı demek yerine Barzani'nin neden davet edildiğini, apo ile dizdize olan adamın iktidar partimizin kongresinde davetli olmaması gerektiği üzerine muhalefet kurulsa -etkili olmaz mı diye korktular bilmiyorum ama- bence daha doğru olurdu.

Sözcü ve Emin Çölaşan da aslında bu konuda fazlası ile mimliler. O yüzden aslında muhalefet ettiği adamlara kayıp verdirmiyor, aksine kazandırıyor.

Bunu birilerinin söylemesi lazım. O yalan haberlerle, çarpıtılmış haberlerle ancak ZATEN ak partiye muhalefet eden kendi kesiminize gaz verirsiniz, mevcudu korursunuz, yeni insanları kendinize çekemezsiniz. Bunu anlayın artık demek lazım bu keriz muhaliflere.

Ben buradan derim, çünkü ben onlardan değilim. Ama birilerinin bunu onlara, CHP'ye, Kılıçdaroğlu'na söylemesi lazım.

Ha, MHP, BBP daha düzgün, dürüst muhalefet etti de ne oldu? Birşey olmadı evet ama en azından potansiyellerini zedelemediler. Bu keriz muhalifler kendi potansiyellerini de zedeliyor.

tayinci42' Alıntı:
algoritmax' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
koşullar... bu koşullar tutuyormu tutuyor...
http://yunus.hacettepe.edu.tr/~hureg/du ... gecis.html

http://www.tip.hacettepe.edu.tr/ekler/p ... rm%204.pdf

Programa kaydolduğu yıldaki ÖSYS merkezi yerleştirme puanının, geçiş yapmak istediği programın kaydolduğu yıldaki ÖSYS taban puanından en çok 3 tam puan eksiği olması

benim daha önce paylaştığım burslu taban puanı ile kastamonu tıp fakültesinin taban puanlarıda uyuyormu..

ee..

daha ne..

çamur iftira böyle birşey işte..

bu konu unutulur ama akıllarda hep kalır..

Hocam sikinti orda iste. Bu kiz daha oncede basvuruyor ama yukarida koyu yazdiginiz madde nedeniyle kabul edilmiyor. Ama yok bu maddeyi sadece bu yil icin degistiriyor.

Hocam anlamaniz icin napmaliyim bilmiyorum ama yatay gecis icin koyu yazdiginiz madde bu kiza daha once engel olduysa, siz kastamonu ivir zivir bosuna debeleniyosunuz. Kizin puani tutmuyor normalde yahu puani tutsa onceki yillarda girerdi zaten. Kaynastirma ogrencisine excel anlatiyo gibi hissettim bian.

yani sonradanmı 3 puan eksik olma şartı getirilmiş.. önceden eşit olması şartımı varmış.. bakan torpil yapıp 3 puan eksik olsada alınma şartımı getirmiş.. diyelimki getirmiş.. başvuranlar arasında sonuçta en yüksek puanlı kontenjana girenler alınacak.. bakanın kızından yüksek puanlı kimse yokmuş demekki..

Peki hocam bakanın kızından daha yüksek puanı olanların puanının düşürülmediğini sen nerden biliyorsun???

İlk Yatay geçiş başvurusunu reddeden ve oybirliği ile alınan o kararın altında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden beş profesör ve bir doçent doktor hocanın imzaları varmış Ama daha sonra nedense tam tersi karar akınmış.

Ortalık resmen leş kokuyor. Bide bu haber neden medyada yer bulamadı?

bu kadar rezilliği meşru göstermeye çalışmak, demek sadece güce tapan gazetecilere has bir özellik değilmiş.

Yazık.

ortada tuhaf bişey yok. bakan çocukları zeki insanlardır. hatırlarsanız diğer bakan çocukları da kriz zamanı zengin olmuşlardı. onlar ki krizi fırsata çevirebilenlerdir, yatay geçişi mi yapamayacaklar?

obsearchverim' Alıntı:
Kanal D haberde sanırım Mehmet Ali Birand vermiş, o tezahürat ve alkış Barzani'ye değil, tam Barzani kürsüye çıktığında salondan ayrılmakta olan başbakana yapılmış.

Ha, tabii ki Barzani'nin neden davet edildiği, Apo ile dizdize resimleri olan Barzani'nin AK Parti kongresine neden davet edildiği sorulabilir ama Barzani'ye tezahürat ve alkış yapıldığı doğru değilmiş.

Yani bir kez daha keriz muhalefet, yalanla, dolanla başarıya ulaşacağını zanneden muhalefet bizi yanılttı.

Oysa alkış tutuldu, tezahürat yapıldı demek yerine Barzani'nin neden davet edildiğini, apo ile dizdize olan adamın iktidar partimizin kongresinde davetli olmaması gerektiği üzerine muhalefet kurulsa -etkili olmaz mı diye korktular bilmiyorum ama- bence daha doğru olurdu.

Sözcü ve Emin Çölaşan da aslında bu konuda fazlası ile mimliler. O yüzden aslında muhalefet ettiği adamlara kayıp verdirmiyor, aksine kazandırıyor.

Bunu birilerinin söylemesi lazım. O yalan haberlerle, çarpıtılmış haberlerle ancak ZATEN ak partiye muhalefet eden kendi kesiminize gaz verirsiniz, mevcudu korursunuz, yeni insanları kendinize çekemezsiniz. Bunu anlayın artık demek lazım bu keriz muhaliflere.

Ben buradan derim, çünkü ben onlardan değilim. Ama birilerinin bunu onlara, CHP'ye, Kılıçdaroğlu'na söylemesi lazım.

Ha, MHP, BBP daha düzgün, dürüst muhalefet etti de ne oldu? Birşey olmadı evet ama en azından potansiyellerini zedelemediler. Bu keriz muhalifler kendi potansiyellerini de zedeliyor.

Hocam burada anlatmak istediğini anlayabilselerdi, bu halk bunlara nasıl hala oy veriyor sorusunun cevabını da çoktan bulurlardı. O zekanın kıvılcımı var mı acaba siyasilerde..

tayinci42' Alıntı:
bal tutan parmağını yalar.. bakan baban varsa olur.. rektöre bir telefon yeter.. Türkiyenin hali bu zaten..

net bildiğimiz şeylerde bile saçma sapan yalan haberler yapılıyor.

Aşağıdaki konuya bakın.. Tablo açık net.. bu konuyuda açan kişi aynı.. Yalan yanlış saçma sapan iftira karalama düzmece.. her türlü şeyi paylaşıyor bu adam. tek amacıda siyaset yapmak.. hükümeti karalamak..

19siyaHBeyaz03 isimli kullanıcı..

tamamen imam hatiplilere düşman..

tamamen siyaset yapan biri..

bunun karşılığında yazdığı herşey yalandır düşüncesindeyim.. kesinliklerde bu konuda dahi yanlış ya da yalan olan birşeyler olduğuna eminim..

Haa.. olaki doğru!

kardeşim o kadar adaletli iseniz tüm derdiniz gayeniz "adalettide" 28 şubat sürecinde neden adaletsizlerden yana oldunuz. neden meslek liselilerin önü kesilirken tüm olan biteni desteklediniz.. bunu yaşayarak gördük, öğrendik..

geçmişte Türkiyenin nasıl yendiğini gördük.. ülkenin nasıl bir halde olduğunu gördük..

Bu ufak tefek olayları kullanın elbette.. Amaa..
Siz istediğiniz kadar bağırın çağırın... Kervan yürüyecek.. Yolda elbette çakıl taşları olacak. Kimse AKP peygamberdir demiyor. elbette yanlışları olur.. Geçmişteki adaletsizlikleri gördükçe insan buna bile şükrediyor..

her-telden-f29/tablo-acik-ve-net-t95996.html
:alkis:

Öyle ise emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Beraberindeki tövbe edenler de dosdoğru olsunlar.
Hak ve adalet ölçülerini aşmayın. Şüphesiz O, yaptıklarınızı hakkıyla görür. (HÛD - 112 )

Bu kadar herşeyi kendi gözlükleriyle bakıp gören arkadaşlara tek soru:
İktidara gelipte Bu torpil işini bitirebilecek olan varmı?Buna samimi inanıyorsanız yukarıda belgeleri anlarım.
Birde kendimize bakalım acaba biz bakan olsak oğlumuzun kızımızın herhangibir işi olduğu zaman ne yaparız bir düşünün.
Oğlumuz yada bir akrabamız için "beni ilgilendirmez" diyebilirmiyiz. Basit bir hastalık için hastaneye gittiğimiz zaman bile hemen tanıdık birini bulmaya çalışırız.Biraz düşünelim.
Eleştirmekten düşünmeye vakit bulabilirsek tabi...

Kara Kule 61' Alıntı:
İktidara gelipte Bu torpil işini bitirebilecek olan varmı?Buna samimi inanıyorsanız yukarıda belgeleri anlarım.
Birde kendimize bakalım acaba biz bakan olsak oğlumuzun kızımızın herhangibir işi olduğu zaman ne yaparız bir düşünün.
Oğlumuz yada bir akrabamız için "beni ilgilendirmez" diyebilirmiyiz. Basit bir hastalık için hastaneye gittiğimiz zaman bile hemen tanıdık birini bulmaya çalışırız.Biraz düşünelim.
"Hocam şu an başımızdakilerin öncekilerden bir farkı yoktur" mu demek istediniz? Yani iktidardaki partinin ismi, cismi ya da temsil ettiğini söyledikleri değerler çok da fark etmiyor sanırım...

Kara Kule 61' Alıntı:
Oğlumuz yada bir akrabamız için "beni ilgilendirmez" diyebilirmiyiz. Basit bir hastalık için hastaneye gittiğimiz zaman bile hemen tanıdık birini bulmaya çalışırız.
Biraz düşünelim.
adalet, mülkün(devletin) temelidir.

torpilin,
iltimasın,
hırsızlığın ve üç kağıtçılığın normal, sıradan, olağan bi şeymiş gibi algılanması----normal kabul edilmesi----,
toplumsal adaletin, ahlakın ve toplum vicdanın sarsıldığının en belirgin özelliğidir.

bi toplum için,
o toplumun bekası için, en vahim olan da bu durumdur.

ben bakan olsam,
oğlum, kızım ya da bi akrabam için "beni ilgilendirmez" diyemeyeceğim için,
başkaları---sıradan vatandaşlar--- için de "beni ilgilendirmez" diyemem.

sadece, vatandaş olmak,
------kimin yeğeni, kızı, oğlu, akrabası olursa olsun,------
her türlü insani hakkı elde etmeye,
insan gibi muamele görmeye yeter,
öyle değilse de olması gereken budur.

akıllı, dürüst, bilinçli, sağ duyulu vatandaş kimliğim,
ahlakım ve vicdanım,
((eğer bakan isem-devlet adamlığım))
bunu gerektirir.

eğer öyle değilse,
akıllı, bilinçli, duyarlı, ahlaklı vatandaş olmak, bunu istemeyi, talep etmeyi gerektirir.

bizim gibi "3. dünya ülkesi" olmayan,
medeni, uygar, demokrat ülkelerde,
sadece, "vatandaş" olmak,
devletin herkese, her şahsa, tanıdığı haklardan yararlanmak için yeterlidir.

Kara Kule 61' Alıntı:
teksen' Alıntı:
teksen' Alıntı:
Herkes bilir.
Hz. Ömer, İslam’ın ikinci halifesidir. Hayatında “cennete gideceksin” diye müjdelenen 10 kişiden biridir.
Halifeliği 10 yıl sürdü.
Adaletten ayrılmadı.
Kendisine “faruk” lakabı verildi. Faruk; haklıyı haksızdan ayıran anlamına gelir.
Hz. Ömer ile ilgili halkın kulaktan kulağa ulaştırıp günümüze getirdiği çok hikaye vardır.
Bunlardan birinin adı da; “Allah’tan kork Ömer” başlığını taşır:

“Hz. Ömer bir adamla konuşuyordu.
Nasıl olduysa adam:
-Ey Mü’minlerin Emiri, Allah’tan kork(!) sakın(!) diye haykırdı.
Ortam kalabalıktı.
Dinleyenlerden biri öne çıktı.
Hz Ömer’e öğüt veren adama dedi ki:
-Sen, Allah’tan kork diye Mü’minlerin Emiri’ne mi ihtar ediyorsun?
Hz. Ömer dayanamadı.
Araya girdi.
Söze karışan adama:
-Bırak sen söze karışma.
Bana Allah’tan kork diye güzel bir ihtarda bulunuyor.
Bu ne güzel nasihattır,
dedi ve ilave etti:
- Bana sizler tarafından hayırlı ihtarlar yapılmadıkça sizlerde hayır yoktur.
Bizler de sizlerden gelen hayırlı ihtarları kabul etmedikçe,
güzel karşılayamadıkça bizde de hayır yoktur.

İdare adamlarının en alçağı,
en haydudu idare işlerini omuzlarına aldığı topluluktaki insanların namussuzluğa sapmalarına sebebiyet verenlerdir.”
(Mustafa Fahreddin Akabalı, Hz. Ömer Diyor ki, sayfa 51-52)

xxx

Hz. Ömer, faruk bir adam.
Yaşadığı çağın değişimcisi.
İleri demokratı.
http://tr.necatidogru.com/index.php?opt ... &Itemid=27

teksen' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:
Oğlumuz yada bir akrabamız için "beni ilgilendirmez" diyebilirmiyiz. Basit bir hastalık için hastaneye gittiğimiz zaman bile hemen tanıdık birini bulmaya çalışırız.
Biraz düşünelim.

torpilin,
iltimasın,
hırsızlığın ve üç kağıtçılığın normal, sıradan, olağan bi şeymiş gibi algılanması----normal kabul edilmesi----,
toplumsal adaletin, ahlakın ve toplum vicdanın sarsıldığının en belirgin özelliğidir.

bi toplum için,

ben bakan olsam,

sadece, vatandaş olmak,

ahlakım ve vicdanım,
bunu gerektirir.

eğer öyle değilse,
akıllı, bilinçli, duyarlı, ahlaklı vatandaş olmak, bunu istemeyi, talep etmeyi gerektirir.

çözüm?

Kara Kule 61' Alıntı:
teksen' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:
Biraz düşünelim.

torpilin,
iltimasın,

bi toplum için,

ben bakan olsam,

sadece, vatandaş olmak,

ahlakım ve vicdanım,
bunu gerektirir.

eğer öyle değilse,

çözüm?
ben ÇÖZÜM!ü buldum kendimce,

Kaybetmeyi ahlaksız bir kazanca tercih et.
İlkinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer.

Bazı idealler o kadar değerlidir ki,
o yolda mağlup olman bile zafer sayılır.
Bu dünyada bırakacağın en büyük miras dürüstlüktür.
her-telden-f29/eski-bir-tapinak-yazisi-t98679.html

yönetenler doğru olursa,
yönetilenler eğri olmaya cesaret edemez.
-bi filozof-

nasılsanız öyle yönetilirsiniz
işi özetliyor. sonuçta yönetenler aramızdan çıkıyor.
keşke hiç kimse torpil aramasa ve yaptırtmasa.

Size katılıyorum hocam.Malesef öyle insanlar tanıdımki hükümeti ihale vermlek torpil yapmakla suçladı.ama kendi ile ilgili bir işi çıkınca torpilin en büyüğünü yaptı 40 kişi araya soktu.
Ona sorsan böyle diyorsun böyle yaptın benimki başka der .Malesef istisnalar hariç hepimiz böyleyiz.
Duygular işin içine girince hemen adaleti unutuyoruz.Bu son söylediğim hem bu konuyla ilgili hemde genel birşey.
Halkımızn bu gerçeklerini bildiğim için hükümeti suçlamıyorum .çünkü onu eleştirip oraya gelenler eminimki torpilde bunlarıda sollarlar.

Bir devletin değeri,
onu meydana getiren kişilerin değerine eşittir.
John Stuart Mill

Kabiliyetlere kapılar kapalı ise,
çöküş de kapıdadır...

Geri