Farklı eğitim bölgesine görevlendirme

Kodla Büyü

inikat

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar maaş karşılığı dolmuyor diyerek ( aynı ilçe içerisinde ) farklı eğitim bölgesi olarak belirlenmiş bir bölgedeki okula ( örneğin ben 2. eğitim bölgesindeyim ama 1. eğitim bölgesindeki okula ) görevlendirme yapılabiliyor mu? Yani istekli olmama rağmen mecburi görevlendirme yapılabiliyor mu?

ben farklı eğitim bölgesine dilekçe ile görevlendirme çıkıyor diye biliyordum ama son zamanlarda yönetmelik mi değişti?
bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

hocam ders saati tamamlama olarak mebbise işleniyorsa kadronuzun bulunduğu yerin hizmet puanını alıyorsunuz diye biliyorum ben.

hizmet puanı değil hocam sorduğum.
farklı eğitim bölgesinde maaş karşılığını doldurmak için zorla görev verilebiliyor mu?
yani 2. eğitim bölgesinde 10 saat ders varsa ve o eğitim bölgesinde başka da ders yok ise örneğin 1. eğitim bölgesinden bir okuldan ders zorla verilebilir mi?
eğitim bölgeleri aynı ilçe içerisinde ama bölgeler farklı.

Verilebilir hocam eğitim bölgesi ile bir alakası yok görevlendirme in sonuçta aynı ilçenin Öğretmeni siniz.

Bildiğim kadarıyla aynı ilçe/belediye sınırları içerisinde görevlendirme yapılabilir. Siz ders saatinin 21 saat üstünü kabul etmeyebilirsiniz.

Bu sene ve geçen yılın 2. döneminden itibaren verilmeye başlandı bizde.
"Mevzuatı gereği" ifadesi, 15 saat olarak kabul görüyor çoğu yerde. Bu yüzden eğitim bölgesi ayırt etmeden ilçe içinde değerlendiriyorlar.

Geri