Farklı bir bilgisayar için dokunmatiği aktif etmek?

Kodla Büyü

kaanrevan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar akıllı tahtayı geçen hafta vestel den gelen arkadaşlar teslim ettiler. Biz şuan kullanıyoruz. Özellikle programlama derslerinde çok fazla ihtiyacım olan bir durumla karşı karşıyayım. Bilgisayarmda bir çok yüksek kapasiteli program kurulu. Onların hepsini tekrar akıllı tahtaya kurmak tam bir problem. Bu nedenle akıllı tahtanın ekranını kullanmak için VGA dan bağlantı sağladım. Ancak dokunmatiği bu durumda kullanamyorsunuz. Bunun için bir program olduğunu söylemişlerdi arkadaşlar geldiklerinde ancak detaylı bilgi vermediler.

Buradan baktım touchscreen programından falan bahsedilmiş ama hiç proje ile ilişkilendirilmiş bir indirme linki bulamadım. Bilginiz varmı acaba? Bunu nasıl aktif edebiliriz?

mrb hocam ben hdmı bağlantısı ile bilgisayarı tahtaya bağladım. bir de her iki ucuda usb girişli bir kablo ile bağlantı kurdum. yalnız tahtaya bağlarken usb yi ekrana bağlayacaksınız. kasaya bağlarsanız olmuyor. ekranın arkasındaki usb görünmüyo bile hocam çok zor buldum. son olarak tahtaların için de d de driver içinde touchscreen var onu tahtaya değil kendi bilgisayarınıza kuracaksınız. biraz uuğraştım ama oldu sonunda

hocam sürücüler D:\DRIVER\Touch_Screen\ içerisinde bulunuyor. O sürücüleri kendi bilgisayarınıza kurduktan sonra, bilgisayarınızı HDMI ile ekrana bağlayın (ekran üzerinde HDMI bağlantı noktası yazı ile gösterilmiştir), daha sonra USB ara kablo ile (HDMI girişinin üstünde veya altında yer alıyor, tahtanın konumuna göre dğişiyor.) bilgisayarınızı tahtaya bağlayın. dokunmatik 5 sn gecikmekle beraber çalışacaktır. Eğer çalışmas ise, başka bir USB kablo ile bağlantı yapmayı deneyin, o da olmazsa servise bilgi verebilirsiniz.

halilturkoglu' Alıntı:
hocam sürücüler D:\DRIVER\Touch_Screen\ içerisinde bulunuyor. O sürücüleri kendi bilgisayarınıza kurduktan sonra, bilgisayarınızı HDMI ile ekrana bağlayın (ekran üzerinde HDMI bağlantı noktası yazı ile gösterilmiştir), daha sonra USB ara kablo ile (HDMI girişinin üstünde veya altında yer alıyor, tahtanın konumuna göre dğişiyor.) bilgisayarınızı tahtaya bağlayın. dokunmatik 5 sn gecikmekle beraber çalışacaktır. Eğer çalışmas ise, başka bir USB kablo ile bağlantı yapmayı deneyin, o da olmazsa servise bilgi verebilirsiniz.

Bu biraz uzun iş gibi hocam . Teşekkür ederim bilgiler için. HDMI portumda yok zaten ne notebookda ne bilgisayarda.

dostum akıllı tahtayla pc baglantını hdmi ve usb beraber baglantıyı yaparsan sadece rpojeksiyonn şeklinde kullanabilirsin. pc de akıllı tahtada dokunmatik yapmak istiyorsansa akıllı tahtayla beraber gelen bitane cd var onun içinde akıllı tahta kurulumu var o kurulumu kendi pc yapacan....

Geri