Faizsiz Taksitle ev veriyoruz iddiası...

Kodla Büyü
konyadayım evimi taksitle satmayı düşünüyorum. kendi evimi taksitle satmama olanak sağlayan bir kanun yada yöntem varmı?

bir de ev nerede kaç m2 biraz bilgi verirseniz belki müşteri bulabiliriz hocam

ofkar' Alıntı:
bir de ev nerede kaç m2 biraz bilgi verirseniz belki müşteri bulabiliriz hocam

evi krediyle aldım. 100 bin peşin, aylık 2500 tl * 40 taksit toplam 200 bine satabilirim. ama senetle olacak iş değil bu büyük para. evi alan kişi ben ödemiyorum kardeşim dedimi o senetler para etmez. memur kefil olsa ödenmemesi durumunda bir memurdan aylık en fazla maaşının 1/3 ü kesinti yapılabiliyor diye birşey hatırlıyorum. yani bu işler sıkıntılı hocam. ben kredi çekerken sözleşmemde 500 bin liralık teminat için imza attım. bankalar hayat sigortası deprem sigortası vb her türlü kendilerini garanti altına alıyorlar. ölürsen zaten sigorta karşılıyor. yaşarsan ve düzenli ödersen sorun yok. ama hem yaşayıp hem ödemessen hem tapudaki ilk satıştaki anlaşmana göre eve borcun karşılığı hem el koyuyor, satamıyorsu yani. ömür boyu inek gibi sağıp duruyor. ödeyipte borcunu bitirirsen borcun biter yada ölürsen biter. banka her türlü karda ama benim için böyle birşey yok sanırım. yasal düzenlemeler olmadığı sürece zor.

senetler noter huzurunda imzalanırsa geçerliliği var ayrıca aranızda noter taraıfından sözleşme yaparsanız senet karşılığı ödenmediği takdirde ev eski sahibine bedelsiz olarak iade edilecek derseniz senetleri paşa paşa öderler merak etmeyin...

Geri