f1 resume acill

Kodla Büyü

heymizmiz

Aktif Üye
vistada açılışta ;
warning error diskette drive A error...
no microcode update loaded for booting processor
press<f1> to resume
bu problemden nasıl kurtulabilirim....bir ara derstin çağırdılarr boş bırakırsan olucağıı buu drive a sürücüsünü yüklemişler pc de a : sürücü yeri yokk

sorunu tam anlamadım ama "tweaku" adlı program sayesinde a sürücüsünü kaldırabilir veya yükleyebilrsin.Programı hangi adreste bulabileceğin konusunda bi bilgim yok.Ama nette bulunur kardeş.Kal sağlıcakla ve Hoşça

Bios a girip A sürücüsünü Disable da yaparak kurtulabilirsin kardeşm.

bios güncelle hocam problem kalmaz. Anakartınızın markasını bilemediğim için Qflash ,disket,windows üzerinden her markanın güncellemesi aşağı yukarı var. kolay gelsin. Unutmayınki Zor insanın en iyi dostudur. Kolay gelsin........Saygılar.....

kaplan1967' Alıntı:
bios güncelle hocam problem kalmaz. Anakartınızın markasını bilemediğim için Qflash ,disket,windows üzerinden her markanın güncellemesi aşağı yukarı var. kolay gelsin. Unutmayınki Zor insanın en iyi dostudur. Kolay gelsin........Saygılar.....
olmadıı ayrıntılı anlatırmısınızz hala " warning error diskette drive A error...
press<f1> to resume " varr kurtulamadım

a: yoksa sürücüyü nasıl yüklemişler dedin hoca. o noktayı biraz açar mısın?

omerdurmus' Alıntı:
a: yoksa sürücüyü nasıl yüklemişler dedin hoca. o noktayı biraz açar mısın?
ya sorma hocamm bir gün dersteyken idarenin çağırması üzerine belli bir süre yalnız kaldılır öğrenci de a sürücüsünü oluşturmuş ve birden fazla yapmış bunu yeni lab larda a: yok aidata kullanıyorum bilgisayar açılışta hata veriyor geri yükleme yaptım olmadı

arkadaşlar yardım yaa aynı sorunlu makina sayısı ikiye çıktı nasıl gidericem bu sorunu benn.... çıldırcam yanii(warning error diskette drive A error...
press<f1> to resume ) şu yazıdan kurtulamadım geri yükleme yaptım olmadı

F1 hatası

yok arkadaşlar floopy le falan ilgisi yok tek yapmanız gereken biosta main menüdeyken boot features dan post errors u disabled yapmak. Bulana kadar baya uğraştırdı ama benim problemimi çözdü ulxmarım sizdede işe yarar. :idea:

aynı sorun bende de vardı bu sorunu çözdü ancak bu sefer de yeni pencerede imleci bi süre bekletip daha sonra hp sorunları denetliyor diye bi pencere açtıktan sonra bilgisayar açılıyor

heymizmiz' Alıntı:
warning error diskette drive A error...
press<f1> to resume
bu problemden nasıl kurtulabilirim....bir ara derstin çağırdılarr boş bırakırsan olucağıı buu drive a sürücüsünü yüklemişler pc de a : sürücü yeri yokk
Konu çok eski ama benim gibi ihtiyacı olanlar için tecrübelerimi paylaşayım. Öncelikli olarak şunu belirteyim
"warning error diskette drive A error." kısmı ayrı bir hata mesajı,
"no microcode update loaded for booting processor" kısmı ayrı bir hata mesajıdır,
devamında yazan "press f1 to resume" yani devam etmek için f1 e basın mesajını görmek ise farklı bir olaydır.
"warning error diskette drive A error" yazan hatanın sebebi anakartın disket desteği olmasına ve biostan disket sürücü kısmında disket sürücü seçeneği aktif olmasına rağmen sistemde fiziksel bir disket sürücü bulunmayışıdır. Bu hatayı almamak için bios ayarlarında disket kısmında "NONE" değeri seçilmelidir. Bu yapılınca o hata bios ekranında artık çıkmaz. Ama yine de "no microcode update loaded for booting processor" hatası almaya devam edersiniz. Bu hata ise tahminime göre (araştırmadım) biosun bir güncelleme eksiğinden dolayı çıkıyor. Bundan kurtulmak için bios yazılımını güncellemeniz gerekiyor. Yoksa BIOS ayarlarından bu hatayı DÜZELTMEK mümkün olmuyor. Hatayı görmeden geçebiliyorsunuz ama bu o hatanın ortadan kalktığı anlamı taşımıyor. BIOS güncelleme olayı ise çok zor bir olay olmamakla birlikte biraz araştırma gerektiriyor. Ben nasıl yaptım diye sorarsanız: Önce anakartın markasını öğrenip sitesinden güncel BİOS yazılımı indirdim. Sonra bir flash belleği açılış disketi olarak ayarladım. (Bu konuda internette değişik araçlar bulabilirsiniz.) Daha sonra BİOS yazılımını açılış disketi olarak ayarladığım flash belleğin içine çıkardım. Daha sonra bu flash bellekle boot edip biosu güncelledim ve artık "no microcode update loaded for booting processor" hatası almadım.
pcci' Alıntı:
yok arkadaşlar floopy le falan ilgisi yok tek yapmanız gereken biosta main menüdeyken boot features dan post errors u disabled yapmak. Bulana kadar baya uğraştırdı ama benim problemimi çözdü ulxmarım sizdede işe yarar. :idea:
Arkadaşın dediği bir nebze doğru. Çünkü bu anlatılanı yaparsanız bios açılışta artık hataları göstermeden ve böylece F1 tuşuna basmanız gerekmeden direk işletim sistemini açar. İlk başta ben de bu yolu kullandım ama bu şekilde F1 tuşuna basmadan bilgisayarı açabilmeme rağmen dıııttt dıttt diye her açılışta o iğrenç hata sesini duymaktan hoşlanmadığım için biraz takıntı yapıp BIOS'u güncelleyerek artık istediğim sonuca ulaştım.

Geri