F1 patronu Ecclestone Saab'ı, GM'den 1 Dolara satın alabilir

Kodla Büyü

isikayhan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
F1 patronu Bernie Ecclestone Saab'ı, GM'den 1 Dolara satın alabilir

"Bernie Ecclestone could buy Saab from GM for $1"

http://www.telegraph.co.uk/finance/news ... for-1.html

General Motors would be willing to sell Saab for just $1 to Bernie Ecclestone if the Formula 1 impresario can prove he has the finances in place to run it.

Nick Reilly, the recently appointed head of GM Europe, said auto-maker is much less concerned about price than not landing dealers and customers with a buyer who cannot afford to run the Swedish brand. Asked directly about market rumours that GM would sell the marque for a token price, Mr Reilly said: "That's true. We're not doing this to get money. It costs us money to keep running it, and it costs us money to close it down."

Welsh-born Mr Reilly estimated it will cost €50m-€100m to close Saab, and in spite of moving ahead with plans to wind up the business, a sale remains his preferred option.

Mr Ecclestone, who is partnering with Luxembourg-based private equity house Genii Capital, and Dutch sports car maker Spyker are both still talking to GM. Koenigsegg pulled out of a deal to buy Saab in November. Asked if he thought the Formula 1 chief had the money, Mr Reilly said: "You would think so" adding that Mr Ecclestone's consortium is examining Saab's books to see if they can run it for a profit.

Dismissing the suggestion GM may pay some form of 'dowry' to offload Saab, Mr Reilly said negotiations had tended to have collapsed over issues of financial support from the European Investment Bank and the Swedish government. "We have a large 'car park' of [Saab] owners we have to support. If a company comes along that quickly decides they can't make a go of it, then it's going to come back to us," he added.

Mr Reilly said that discussions regarding the planned restructuring GM's Opel and Vauxhall units were continuing, although he admitted that talks with European governments for €2.7bn of loan guarantees were progressing very
slowly, with the German government in particular dragging its feet.

Haberin kısa özeti:

Bernie Ecclestone bu işi yürütmek için eğer yeterli finansal güce sahip olduğunu kanıtlayabilirse Saab'ı sadece 1 Dolara satın alabilir.

GM, Saab'ı para kazanmak için satmak istemiyormuş. Saab'ı devam ettirmek onlara para kaybettiriyormuş, ayrıca kapatılması da onlara paraya mal oluyormuş.

Saab'ı kapatmak GM'e 50-100 milyon Euro'ya mal olabilirmiş.

Biz yapamıyoruz araç bassak parayı alsak.
ülke olarak maaşımı vermeye hazırım.
Keşke bir araç ta biz üretebilsek.
sen takip ediyorsun hocam bilirsin şuan zafer diye bir proje var en azından aracların dışını içini kendimiz yapbiliyoruz.
motoru başka yerden alarak.
motoruda tasarlasalar tam olacak hani.
bilmiyorum belkı konu dısına taştım ama araba firmalarıyla ilgili bir haber duysam hemen aklıma bizim daha bir araba firmamızın olmadığı aklıma gelir...

maalesef daha çok fırın ekmek yememiz lazım :(

motor üretmek istense çok da zor olabileceğini sanmıyorum. bunun için beyin gücüne sahipiz ama işte bilirsiniz.. kanında pislik dolaşan insanlar sayesinde bir yere varamıyoruz

alamanyada araba sanayinde çalışan bi işcinin aylık masrafı 4000 euro civarıymış biz bi araba yapsak başedemezler sanayi felan kalmaz onlarda yaptırtmıyollar gibi geliyor
birde otomobil yapmakta sıkıntı güvenlik konfor tasarruf vs vs. olacak ucuz olacak buda biraz zor ve deneyim ister
bunun yanında ülkemizde üretim yapan firmalar var örneğin bmc
http://www.bmc.com.tr/haberlerdetay.asp?ish=gor&id=195
http://www.bmc.com.tr/uretim_tesisleri.asp
ticari, hafif ticaride üretimi var ayrıca savunma sanayide de çalışıyorlar
ford connect tipi araç üretseler kötü mötü dinlemem alırım
biz oturduğumuz yerde çene yaparken bişeyler yapmaya çalışan insanlar var
inşallah daha iyi olur

290v_kombi.jpg

http://www.bmc.com.tr/tr_hta_megastar_290v_kombi.asp

Türkler araba yapsa hemen bende alırım derdim????
Ama bir özeleştiri yapsak nasıl olur???

Geçenlerde bu forumda konuşuldu...
En iyi tüp markası?
Türklerin ürettiği Atiker'e demediğimiz kalmadı:)
İllaha italyan...500 lira fazla olsun zavolli, brc olsun mantığı...

Bence araba üretilirse de bu mantık hakim gelir...Başta sıkıntılar olabilir yedek parça, sağlamlık, konfor... onlar zamanla olacak işler...Kısacası bizim Türk Sermayesiyle üretilen Türk Markalarına destek olmamız gerekiyor..

Geri