F@tih ağları yok.

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Bugün okula geldim. F@tih, f@tih ağları, hiçbiri görünmüyor. Tabletlerde ve bilgisayarlarda da. Sizde de böyle mi?

cumadan tüm ağlar gitmiş,
2 sınıfın tableti aktive edilmeden kaldı

demekki heryerde aynı

Bizde de yok. Şifreler çözüldüğü için olabilir.

O değil tablet aktivasyonu da yapamıyorum. Özel ağdan deniyorum yine aktivasyon olmuyor? Yapabilen var mı?

coook' Alıntı:
Bugün okula geldim. F@tih, f@tih ağları, hiçbiri görünmüyor. Tabletlerde ve bilgisayarlarda da. Sizde de böyle mi?
Hocam normalde Fatih Projesi Ağları gizli olacaktı sonradan açmaya karar verdiler SSID'ler görünür oldu ama şifrelerini paylaşmadılar tabletlerde gömülü olacak direkt bağlantı sağlanacak diye,
son zamanlarda anladığımız kadarıyla şifreler kırılmış durumda bu sebeple bakanlık tedbir alacaktı sanırım ilk plana geri döndüler SSID gizli olacak ve tabletler direkt bağlanacak.

ist_koord' Alıntı:
coook' Alıntı:
Hocam normalde Fatih Projesi Ağları gizli olacaktı sonradan açmaya karar verdiler SSID'ler görünür oldu ama şifrelerini paylaşmadılar tabletlerde gömülü olacak direkt bağlantı sağlanacak diye,
son zamanlarda anladığımız kadarıyla şifreler kırılmış durumda bu sebeple bakanlık tedbir alacaktı sanırım ilk plana geri döndüler SSID gizli olacak ve tabletler direkt bağlanacak.

Peki hocam, öğrenci bağlı olduğunu nasıl anlayacak. Belki çok sonra sorulması gereken bir soru ama merak ettim :)

Bizde de görünmüyor ama görünürken de F@tih-f@tih ağları üzerinden aktivasyon (EBA'ya falan da giremiyorduk) yapamamıştık. Özel hattan deneyip 2 tableti deneme amaçlı aktifleştirebilmiştim.

Bugün okula geldiğimde bilgisayarların DNS alamadığını gördüm. Elle MEB'in DNS'sini verdiğimde internet geldi. Fakat F@tih ve f@tih dediğiniz gibi gözükmüyor. Arıza kaydı açacağım. Bilginiz var mı? Sizde de var mı böyle bir sorun?

DNS i 195.175.39.39
195.175.39.40 olarak değiştirince internet bağlanıyor. ancak bütün cihazlar için de tek tek böyle uğraşılmaz ki. hele de deepfreeze varsa ...
fatih kablosuzu bizde de yok.
telekomu arayıp bilgi alan var mı ?

Arıza kaydı açtım ama özellikle FATİH ağının fiber internetinde sorun olduğunu belirtmeme rağmen yinede TTNET'ten arıza açmışlar ve telekomdan geldiler yapacağımız birşey yok deyip gittiler.

Arkadaşlar bizim okula yaklaşık 15 dk. önce geldi internet. Bize özel bir sorun zannediyordum demek ki genelmiş

Bu sabah biz internete çıkamıyorduk. Aradım Telekom'u. Bakım çalışması olduğunu ve bütün okullarda aynı sorunun olduğunu söylediler. Fatih ağları bizim okulda da yok. Geçici bir durum. Yakında düzelir heralde.

Hızı bizde de yüz ama fiyatı birkaç yüz. 600lira fatura gelmiş bu ay internete

bu faturaları okullar mı ödüyor meb ödenek filan yolluyor dimi yoksa bu faturalar nasıl ödenecek :verymad:

Mem öder hocam. Ama fatura adresi okul oldugu icin okula gelmiş fatura. Kampanya dahikinde olmasak 7bin liraymış. Kampanyadan 591 e inmiş. Geçen ay 900 müş

Tablet aktivasyonu yapabilen var mı acaba? saçma sapan saatlerce bekliyor tabletler aynı numaraları 40 kere girmekten gına geldi artık.

bugün bizim de F@tih ağımız gitmiş. sadece f@tih var ama onun da şifresini bulamamıştık zaten geri gelir mi acaba yoksa temelli mi gitti :eek: :eek:

fatih ağı dediğiniz bu access point lerdeki kablosuz net mi? bizim de yok 2 aydır falan. ondan önce vardı öğrenciler giriyordu. ben kapatıldığına sevindim açıkcası. vpn ile başka sitelere giriyorlardı çünkü.

Geri