f@tih ağında Arduino Ethernet shield kullanma

Kodla Büyü

Beposan

Üye
Merhaba. f@tih internetinde arduino ethernet shield kullanmamız gerekiyor ancak connection failed hatası alıyorum. Ethernet shield ile aynı ağ üzerinden web server yapmaya çakışıyoruz nasıl yapabiliriz. Üç gün sonra tübitak fuarı var evde çalışan şeyin burda çalışmaması sıkıntı çıkartıyor nasıl yapabiliriz

Bahsettiğiniz alet hangi porta çalışıyor ? Tahminim bu bir ethernet direk duvara takıyorsunuz
mümkünse 80 22 8008 443 bunlardan birini yapın

Hocam merhaba... bende eternet shild ile proje yaptım. Yazdığım okul zil programı ile entegre çalışıyor. Role ile zilden önce anfi cihazını açıyor zilden sonra kapatıyor. web servis ile de mobil uygulama üzerinden aynı ağ içinde zil programındaki 6 tane zili çaldırıp kapatıyorum. Anfi cihazını açıp kapatıyorum. Evde kendi ağımda çalışan proje fatih ağında çalışmıyor. 80 portu kullanıyorum. acaba portta mı sorun var? yoksa fatih ağı webservise izin mi vermiyor? Sorunu çözdünüz mü? çözdü iseniz çözümü paylaşır mısınız?

Belki yardımı olur diye yazıyorum. Fatih projesi alt yapısı ile fiber internet kullanan okullarda akıllı tahtalar bir port, bilgisayar labortuvarı bir port, oku idare odaları bir port, kablosuz bağlantılar da farklı bir port kullanıyor. Projemi çalışırmadığım için Ankara'da bu işin merkezini aradım. Sağ olsun ilgili birimde bir hanımefendi çok yardımcı oldu. Bilmediğim birçok konuda beni aydınlattı. Benim cihaz enetnetshild ile kablolu bağlandı. sistem odasından boş bir eternet ucunu takmıştım. Telefon kablosuz bağlantı kullanıyor. Dolayısı ile aynı porltarda olmadığı için local ağ içinde olmuyordu. İlgili hanımefendi benim cihazın bağlı bulunduğu port ile kablosuz portları aynı port olarak ayarladı cihazımın ip ve mac adreslerini sabitledik. Uzun süre sorunsuz kullandık. Araya pandemi girdi. Okullar kapalı kaldı derken tüm portları ip leri Ankara iptal edip değiştirmiş. Benim cihaz yine çalışmadı. Tekrar aradımda hanımefendi o birimden ayrılmış, başka kişiler gelmiş Onlar da yardım olmadılar. Şu anda sistemi internet bağlantılı kullanamıyoruz. Sorun okullardaki bağlantıların ve portların ankaradan kontol ediliyor olması değerli hocalarım. bilginiz olsun. Böyle bir duruma ihtiyaç olursa nakradan fatih projesi alt yapı bölümünden destek almanız gerek. İyi günlerde iseler yardımcı oluyorlar değillerse olmuyorlar :)

Geri