f@tih ağına bağlanıyor görünüyor ama internete bağlanamıyoru

Kodla Büyü

aziz.gumus

Aktif Üye
f@tih ağına bağlanıyor görünüyoruz ama internete bağlanamıyoruz, veri alışverişi yok.
Modemdeki kablosuz ağdan bağlanınca internet var, kablolu olarak da internetimiz var.
Ama sınıflarda şu Cisco markalı access pointlerin hiçbirisinden internete bağlanamıyoruz...
Sebep ne olabilir, arkadaşlar??? Çözüm önerisi olan var mı ?

f@tih ağında internet yoktu. F@tih ağında internet vardı. Ancak bu hafta yüklenici firmalar wi-fi şifrelerini değiştirmeye başladılar. Yenisinin ne olduğunu da şimdilik bilmiyoruz.

Bizde de aynı problem vardı eski yalın dsl i bağladım ordan tabletleri aktive ettim.

Telekom Altyapıyı hazırlamadan access pointler aktifleşmeyecek. Bakanlık etkinleştirecek.

Sevgili BTR arkadaşlarım uzun uğraşlarım sonucu bu sistemi birinci ağız olmasada 3. bilemedin 4. ağızdan öğrendim. Access Pointlerin amacı sadece tabletler.Tabletlerin internete girebilmesi için kurulmuşlar. Yapılacak yazılım sayesinde başka bir bilgisayar ya da telefonun bağlanmasının önleneceğini, ayrıca daha Ankara'da test aşamasında olduğu için internetin kapalı olduğunu, internetin ara ara aktif olabileceğini ama tekrardan kapanacağını, tam manası ile kullanmaya ancak Aralık sonu veya Ocak başı gibi başlayabileceğimizi ondada sadece tabletlerin bağlanabileceği bilgisini edindim . Sisteme bizim müdahele gibi bir şansımızın olmadığını hatta arıza verirse m.e.b de kurulacak bir call center ile irtibata geçeceğimizi herşeyi onların halledeceği bilgilerini edindim. Saygılarımla

lectermania' Alıntı:
Sevgili BTR arkadaşlarım uzun uğraşlarım sonucu bu sistemi birinci ağız olmasada 3. bilemedin 4. ağızdan öğrendim. Access Pointlerin amacı sadece tabletler.Tabletlerin internete girebilmesi için kurulmuşlar. Yapılacak yazılım sayesinde başka bir bilgisayar ya da telefonun bağlanmasının önleneceğini, ayrıca daha Ankara'da test aşamasında olduğu için internetin kapalı olduğunu, internetin ara ara aktif olabileceğini ama tekrardan kapanacağını, tam manası ile kullanmaya ancak Aralık sonu veya Ocak başı gibi başlayabileceğimizi ondada sadece tabletlerin bağlanabileceği bilgisini edindim . Sisteme bizim müdahele gibi bir şansımızın olmadığını hatta arıza verirse m.e.b de kurulacak bir call center ile irtibata geçeceğimizi herşeyi onların halledeceği bilgilerini edindim. Saygılarımla

bütün öğrenciler soruyordu. teşekkürler hocam...

Geri