Eyalet sistemi için geri sayım başladı!

Kodla Büyü

19siyaHBeyaz03

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ALLAH SABIR VERSİN...
http://www.internetajans.com/haber/eyal ... 4551h.html
O tabloya son fırça darbeleri
İktidara geldiği günden itibaren üniter yapıdan eyaletleşmeye giden yolun taşlarını döşemeye başlayan AKP, altyapısını çoktan bitirdiği tabloya son darbeyi indirmeye hazırlanıyor. AKP’li 5 vekilin hazırladığı ve sadece adı eyalet olmayan “Yerel Yönetimler Reform Paketi” Meclis’in açılmasıyla birlikte gündeme oturacak.

hiç kafamı yormuyorum. bölsünler. oyu verenler düşünsün. ellerine uhu alıp birleştirsinler.

Akp li değilim ama. Bence olması gereken gerçek anlamda eyalet sistemidir. tek merkezden yönetim hiçbir zaman başarıya ulaşamaz. Bu sistem ülkenin bölündüğü anlamına gelmez. Güçlü ülkelerin hepsi bu şekildedir. Bu ülkeler karışıklık çıkarmak istedikleri ülkelerde üniter devlet olmasını desteklerler.

artık trajedik olaylar bile komik gelmeye başladı alıştırdılar artık herşeye hiç birşeye şaşıramaz olduk
kgunduz' Alıntı:
hiç kafamı yormuyorum. bölsünler. oyu verenler düşünsün. ellerine uhu alıp birleştirsinler.
:puhaha:

xodeda' Alıntı:
Akp li değilim ama. Bence olması gereken gerçek anlamda eyalet sistemidir. tek merkezden yönetim hiçbir zaman başarıya ulaşamaz. Bu sistem ülkenin bölündüğü anlamına gelmez. Güçlü ülkelerin hepsi bu şekildedir. Bu ülkeler karışıklık çıkarmak istedikleri ülkelerde üniter devlet olmasını desteklerler.
hocam gerçekten avrupadaki amerikada ki gibi masumhane insanlara daha çok özgürlük daha çok yönetimde hak sahibi olma anlamında uygulansa
sanmıyorum önce eyalet sistemi sonrasını kim ne düşünüyor hiç birimiz bilmiyoruz...

Eyalet sistemi ülkemizde parçalanmanın ilk evresidir.
ABD'de eyalet sistemi güzel işliyor olabilir. Ama ABD'yi bölmeye çalışan başka bir ABD yok. :)

bence bu eyalet sisteminin nasıl olacağı tam olarak anlatılmalı. ülkenin menfaatine mi zararına mı tartışılmalı. Halk tam olarak ne olduğunu bilmeli. mesela ben eyalet sistemi hakkında neredeyse hiçbir bilgi sahibi değilim ve merak ediyorum

hocam bizde anlatılmaz uygulanır anlatılsada sadece güzel yanları gösterilir asıl amaç arka planda kalır kimse de bunu dillendirmez dillendiremez...

bu ülkenin bölüneceğini akp ninde ABD tarafından bu amaçla getirildiğini bilmeyen mi var. keşke bölünsede kurtulsak diyeceksiniz ama öyle değil sen çalışacaksın onlar yiyecek. vatandaşın artık hiç bir şey umrunda değil vatan mış, bayrak mış, milli birlik miş. vatandaşın cebine dokunmada nereyi satarsan sat.

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
xodeda' Alıntı:
hocam gerçekten avrupadaki amerikada ki gibi masumhane insanlara daha çok özgürlük daha çok yönetimde hak sahibi olma anlamında uygulansa
sanmıyorum önce eyalet sistemi sonrasını kim ne düşünüyor hiç birimiz bilmiyoruz...

bende zaten göstermelik olsun demiyorum hocam. tabiki gerçek anlamda olsun istiyorum. ama burası Türkiye Yine kendine özgü bir şeyler uydurur.

amacın iyi niyetli olmaduğı açık açılım adı altında siz yapamadınız biz içinizi kolaylaştıralım rahat rahat atın orlarda ,zaten yönetim boşluğu var doğu anadoluda

arkadaşlar ne kadar kolay cümleler kuruyorsunuz bincerce sehidimiz bu günleri görmememiz içn veirldi çanakkaleden bu zamana kadar silahla olmuyor siyasi yolla yapılıyor görmüyormusunuz 7. bölgeli coğrafya harıtamızı bile abd li uzmanlar tafından düzenlenmiş 1955 yıllarda bunu biliyormuydunuz peki

diyarbakır belediye başkanı açık açkı pkk ya destek veriyor hükümet ona bile göz yumuyor birde yetkilerinin arttığını düşünürseniz bu işin nerelere gideceğini tahmin etmek hiçte güç değil

Geri