EXPER: YARDIM EDİN ARKADAŞLAR

Kodla Büyü

saviola26

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar exper sistem geri yüklemede güvenlik kartını donanımsal olarak çıkartın deniyor. Ben garantili bilgisayarın içini nasıl açacağım? Kasayı açmadan imaj dvd sini taktım anlatımda yazan ayarlar (bios) yok. Ne yapacağım bozulan bilgisayarı? ? ?

hocam donanımsal olarak çıkarmana gerek yok dvd yi taktığında geri yüklemesi lazım ben öyle yapıyorum

eğer garantili ise sakın açma kasayı biraz uğraş yapamazsan servise yolla

sen kendini paralayacağına bırak servis paralasın

hocam setuptan boot seçeneklerini değiştir. güvenlik kartını çıkarman gerekmez diye düşünüyorum. en azından vestel lerde öyle yapılıyor.

bios ayarlarından güvenlik kartıyla başlatmayı iptal,sonra kurulumu yap.olması lazım.Ben başka cdleri kullarak kurmuştum.Tekrar güvenlki kartından başlatmayı aktif hale getirdliğinde bios ayarlarından mis gibi olur.

hocam bende de aynı sorun oldu.bir öğrenci bilgisayarına format attım. kasayı açmadan. şimdi güvenlik kartını görmüyor. :?

yardım etmedi bu site

yeremez' Alıntı:
meb1400.probil.com.tr bu site size yardımcı olacaktır.

Hocam bu sitede verilen yolla yapmaya çalışıyorum. Ama onun bios ayarlarıyla benimki tamamen birbirinden faklı.

güvenlik kartı driver

ramconet' Alıntı:
hocam bende de aynı sorun oldu.bir öğrenci bilgisayarına format attım. kasayı açmadan. şimdi güvenlik kartını görmüyor. :?

hocam güvenlik kartını açılışta bir defa kurun daha sonra bil. korumasız başlatın ve bu driverı kurun. Sonra yeniden başlatın ve c ye koruma koyun aktifleşiyor. (Driverı daha önce forumda bir arkadaş vermişti. )

http://rapidshare.com/files/64846997/gu ... i.rar.html

Ayrıca arkadaşlar benim sorunum şu ki; ben normal windows kuruyorum (exper cdsi ile). Ancak office kurmuyor o zaman. Yani office 'in de lisanslı olmasını istediğim için imaj dvd si ile kurmaya çalışıyorum.

hocam benimki de exper

experde herhangi bir program kurduğunda önce güvenlik kartını devre dışı bırakıyosun ctrl+G ile sonra şifre giriyosun vs.

fakat imaj dvd si kullanacaksan direkt cd yi tak bilgisayar açılır açılmaz otomatikman dvd den başlatıyor
dvd de imaj olduğu için güvenlik kartının driveri da yüklenecektir zaten

eğer yüklemeye başladın fakat yarım kalıyorsa bende öyle olmuştu,
bios ayarlarında HDD ile ilgili bi seçenek var onu compatible yap tekrar ümage yüklemeyi dene
bu kez olur inşaallah

ayırca durup durur ken garanti kapsamında olan bir kasayı açmaya ne gerek var?

güvenlik kartı için buna gerek yok ki

zaten her image alındığında güvenlik kartını donanımsal olarak çıkarmak zorunda kalmak mantıksızlık olurdu

yazılımsal olarak devre dışı bırakmak yeterli olmalı

hocam kasa açılabilir demişlerdi bana ve ben birkaç kez açmak zorunda kalmıştım telefon aç teyit al ben öyle yapmıştım kolay gelsin...

exper kurulumu

hocam hiç bişe olmaz açın kasayı. zaten telefondada aynını söylüyolar..
ben ekteki yönergeleri izledim. canavar gibi çalışıyo.

Ekli dosyalar

• exper.rar
    191.5 KB · Görüntüleme: 107
Hocam garanti maranti hikaye onu soyluyeyim. Hele bide makinanızda güvenlik kartınız varsa değme gitsin. Lanet olası alet herşeyi engelliyor. Ama garanti kapsamı dışında kalmasın diyosanız size bir ÇAKMAK lazım. ÇAKMAK la garanti etiketini biraz ısıtın yumusayınca etiketi yırtmadan kaldırın. En kestirme çözüm bu. Bizde vestel enkazları var. garantileri bitmedi ama emin olun etiketi yırtılmamış bir tane bile pc. kalmadı.Bu devirde kendi işini kendin halledeceksin. Adamlar mak. getirip kurduktan sonra eyvallah çekiyolar.

Hocam aynı sorunu bande yaşadım .bts sınıfını su bastı bir cok bilgisayarı açmak zorunda kaldık .daha sonra bazılarını serviser yolladım sorun cıkmadı .onarılıp bana geri yollandı

Geri