Exper Öğrenci PC Programlar

Kodla Büyü

compteach

Aktif Üye
Arkadaşlar ikinci dönem için bütün bilgisayarlara yeni bir imaj oluşturup yüklemek istiyorum. Bunun için bir bilgisayarı ayarlamaya, gerekli programları yüklemeye başladım. Masaüstü aşağıdaki şekilde olacak.

Sizlerin program, xp ayarı vb. önerilerinizi bekliyorum :)
Teşekkürler...

Ekli dosyalar

• renci_Masaüstü.jpg
    renci_Masaüstü.jpg
    324.8 KB · Görüntüleme: 891
1) open office gösteriyor musunuz?
2) deepfreeze i kesinlikle kurmalısınız. 1 hafta içinde allak bullak olur o masaüstü.
3) imgburn, movie maker, dreamweaver, small basic ve scratch gibi programları gösteriyor musunuz?

bunların hepsini anlatabiliyorsanız mükemmel sınıflarınız olmalı.
ben 2. dönem office 2007 yi anlatmayı düşünüyorum. buna benzer bir masaüstüde ben düşünüyorum.

kurulacak programlar:

antivirüs programı, deepfreeze, office, paint.net, internet tarayıcıları, foxit reader, flash player, java, etkinlik klasörü(hazırladığım) oyunlar.
bu kadar yeterli olur diye düşünüyorum.

Hocam openoffice bazı öğrencilerin evindeki bilgisayarlarında var, verdiğim etkinlikleri onda yapıyorlar, o yüzden kurdum.
Deepfreeze olmazsa olmaz :)
2.dönem small basic yada scracth anlatmayı düşünüyorum. Seneye 7.sınıflarda zorunlu olursa onlarla devam ederiz yada onlara dreamveaver yada photoshop olabilir.
Şehir merkezindeyim öğrencilerin seviyeleri ortanın üstünde, hemen hemen hepsinin evinde pc+internet var.

Ben antivirüs olara AVG kurdum ama biraz kasıyor gibi başka hangisi olabilir.

Teşekkür ederim,

Hocam güzel bir sistem hazırlarsanız ve full disk imajı şeklinde paylaşırsanız alabilirim.
Ayrıca bu pc lerde junior sheriff v8 güvenlik kartı var. Deepfreeze yerine onu da kullanabilirsiniz.
Ancak hdd bölümlerinden biri fazla dolu olduğu zaman (yüzde oranını bilmiyorum) pc mavi ekran veriyor.
Yani mümkünse disk bölümleri yarı dolulukta falan olsun.
Usb disk security kurun kendi sitesinden indirin direk kurun bu aralar full sürüm veriyor. lisanslı. Pc leri bu programla aşılayın.
http://zbshareware.com/downloads/setup/ ... .4.0.1.exe
Deepfreeze veya güvenlik kartı olacağı için antivirüs programına gerek olmaz. Kolay gelsin.

kalelibilişim' Alıntı:
Hocam güzel bir sistem hazırlarsanız ve full disk imajı şeklinde paylaşırsanız alabilirim.
Ayrıca bu pc lerde junior sheriff v8 güvenlik kartı var. Deepfreeze yerine onu da kullanabilirsiniz.
Ancak hdd bölümlerinden biri fazla dolu olduğu zaman (yüzde oranını bilmiyorum) pc mavi ekran veriyor.
Yani mümkünse disk bölümleri yarı dolulukta falan olsun.
Usb disk security kurun kendi sitesinden indirin direk kurun bu aralar full sürüm veriyor. lisanslı. Pc leri bu programla aşılayın.
http://zbshareware.com/downloads/setup/ ... .4.0.1.exe
Deepfreeze veya güvenlik kartı olacağı için antivirüs programına gerek olmaz. Kolay gelsin.

Tamamlanınca paylaşmaktan memnuniyet duyarım hocam,
Yalnız deepfreeze olunca virüs programına ihtiyaç olmaz dediniz ama D sürücüsünü koruma dışı bırakınca orası virüs doluyor. Ve ağdan saldıran virüsler özellikle ağdaki diğer bilgisayarları rahatsız ediyor. Bunun için kurmayı düşünüyorum.

USB Disc Security için teşekkürler ;)

Geri