exper öğrenci bilgisayarında harddisk sorunu???

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
exper öğrenci bilgisayarı açılırken "işletim sistemi yüklenemedi" hatası veriyor.
format atmaya çalışıyorum. harrdiski biçimlendirirken yaklaşık yarısına gelince "disk bulunamadı" hatası veriyor.
kasaya başka sağlam bi harddisk takıyorum bu sefer de windows başlangıç ekranı gelmeden sürekli reset atıyor.

bunun nedeni ne olabilir ve nasıl çözebilirim arkadaslar?

hocam bende de bi tanesi problemli ne yaptıysam olmadı.Başka kasaya takıp oradan az kurcalayacam harddiski.Düzelmesini ümid ediyorum bakalım.

Hocam benim de başıma gelmişti.Format atarken yarısında harddisk hasar görmüş olabilir diyodu. Ramini çıkarıp diğer bilgisayarın ramini taktım düzeldi.Formatı bu şekilde attım. Şu an sorun yok.

bizim vestel promegalarda da aynı sorun var. 1 tanesi harddiski görmediğinden hiç açılmıyor. 1 taneside açılıyor fakat bir sürü çalıştıktan sonra donuyor, yeniden başlatınca harddiski görmüyor. anlayacağınız ısınma problemi var. BT Arıza ya durumu bildirdik ancak bir dönüt alamadık.

Benim Lab da geldiğimde 2 PC bozuktu servise gidecek falan diyorlardı harddiski yanmış falan format atılamıyor sistem başlamıyor.
DOS ta fdisk yaptım iki bilgisayarında HDD problemi halloldu.Umarım işinize yarar.

Geri