Exper öğrenci bilgisayarında geri yüklerken uyarı veriyor

Kodla Büyü

PAŞA

Üye
Exper öğrenci bilgisayarında geri yüklemenin %25-30 nu tamamlayınca alttaki fotoğrafta yer alan uyarıyı veriyor.
Geri yüklemeyi devam ettiremiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. %50 ye gelince aynı sorunu verdi. Bir aydır başka bir öğrenci kurtarma dvd si arıyorum...Ben CD nin bozuk olmasına bağladım. Ama bilemiyorum :?:

dervisahmet' Alıntı:
bu sorun bana sata disk ayarlarından kaynaklanıyo gibi ama tam da emin değilim.

sata ayarlarını geri yüklemeye (dvd den başlatmadan önce) başlamadan önce aşağıdaki gibi yapıyorum.

Bios’ta “Advanced>Peripheral Configuration>Ata Controller Config” kısmındaki
değerler aşağıdaki gibi olacak şekilde değiştirdim.
S-ATA Mode = Compatible
P-ATA Maps To = Secondary
Bios’ta yapılan değişiklikler, “Exit > Save Changes&Exit ” yaparak kaydedip çıktım.
Bilgisayarı DVD'den başlattım.

kasanın içide sata kablosu en üste takılıysa onu en altdaki sata girişine takıp denermisin

Yok arkadaşlar ben de hepsini denedim aynı şekilde. aynı hatalar benim de başıma geldi.
Benim bulduğum yöntem DVD'yi kopyaladım. Kopya DVDyi takıp denedim: OLDU...
Kopyalayıp bi dene istersen. bende işe yaradı

pieycpi' Alıntı:
Yok arkadaşlar ben de hepsini denedim aynı şekilde. aynı hatalar benim de başıma geldi.
Benim bulduğum yöntem DVD'yi kopyaladım. Kopya DVDyi takıp denedim: OLDU...
Kopyalayıp bi dene istersen. bende işe yaradı

Yarın tavsiyelerinizi dikkate alacağım.Dönüş yaparım sizlere.

fatihkultukturkan' Alıntı:
DVD lerin içine baktıysan 3 tane dosya var. İkinci dosyayı istiyor olabilir diye düşünüyorum.

Arkadaşımızın dediği gibi 3 adet dosya var ve uyarı mesajına göre sizden diğer .gho dosyasını istiyor. Browse ile dvd içindeki diğer dosyayı seçin.

Ancak böyle birşeyi istememesi lazım. DVD yi taktığımda hiç bir şeye dokunmadan imajı yükleyebiliyorum.

ÇÖZÜM

Meslektaşlarım sorunu hallettim. Bendeki kurtarma dvd'sinden kaynaklanıyormuş. Başka bir okuldan exper öğrenci kurtarma dvd si ile sorunsuz geri yükleyebildim.İlginize tekrar teşekkürler.

Hocam ikinci diski istiyor olabilir. Ama gene de okunamayan cdlerde de ghost bu uyarıyı veriyor.

her yolu denemiş gözüküyorsunu eğer biostan ayar yaptı iseniz ve kurulumu tamamlarken hata veriyorsa ki tam olarak hata kodunu anlayamadım muhtemelen hdd gitmiş. datateknikle görüşün.

Geri