Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Exper labda "Extended RAM Passes" hatası

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ThatBeatsAll tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ThatBeatsAll

ThatBeatsAll Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar aslında iki sorum var ama başlığı şişirmemek için sadece birini başlığa yazabildim.Sormak istediğim şunlar:

1 - Bilgisayarlardan biri açılırken Extended RAM Passes ve hemen altındaki satırda da Cache RAM Passes hatası veriyor,(ramla alakalı bi sorun olduğunu söylüyor galiba :) nasıl çözüleceği konusunda yardımlarınızı bekliyorum) F12 deyip boot menüye ulaştıktan sonra harddiski seçince bazen bilgisayarı açıyor bazen de işletim sistemi bulunamadı diyor.Bezen de hiç bişe yapamıyorum bilgisayar öylece bekliyor.

2 - Bir de şöyle bi sorunsal var bilgisayar açılırken ctrl+home dyierek ulaştığım HDD sheriff yönetim konsolunda C ve D disklerinin her ikisini de korumuyor görünüyor.C diskini koruması için seçmeye çalışıyorum ama seçemiyorum.Ne yapmam lazım C'yi seçili hale getirebilmek için.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. zeyno77

zeyno77 Site Gezgini

Bir de şöyle bi sorunsal var bilgisayar açılırken ctrl+home dyierek ulaştığım HDD sheriff yönetim konsolunda C ve D disklerinin her ikisini de korumuyor görünüyor.C diskini koruması için seçmeye çalışıyorum ama seçemiyorum.Ne yapmam lazım C'yi seçili hale getirebilmek için.

ThatBeatsAll, tab tuşuyla seçip space bar ile ilerliceksin ve enter yapacaksın. :) Kolay gelsin :roll:

3. ThatBeatsAll

ThatBeatsAll Seçkin Üye Seçkin Üye

Olmuyor ama sizin dediğiniz gibi.Yine de seçilmiyor C.

4. enginozdil

enginozdil Seçkin Üye Seçkin Üye

1. problem için başka bir bilgisayardaki ram'i bahsettiğin bilgisayara takıp bi dene

bilgisayar çalışırsa önce takılı olan ram de sorun vardır ve değişmesi gerekir.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal