Exper easypad H7S yardım lütfen

Kodla Büyü

bilisimci4535

Aktif Üye
dün komsunun küçük çocugu çok fazla desen demesi yapmış tablet kitlenmiş bana getirdiler bende format atmak için pc bagladım ilk baglantı sırasında tableti gördü format atmak için BatchToll programını açıp swch yaptıktan sonra tablet kapandı şuan hiç açılmıyor sorun ne olabilir ne yapmalıyım ........

Hocam arkada küçük bir delik var. Reset yapabilirsin toplu iğne ile. Formata gelince eğer çalışırsa sitesinde update dosyası var iso şeklinde. O dosyayı direk harici sd karta atıyorsun. Klasör içine değil. Tablete taktığın anda direk pencere geliyor ve image ı atıyorsun. Açılmıyor diyorsun. Şarja taktığın zaman da mı tepki yok? Bir reset atmayı dene.

hocam sitesinden format için gerekli dosyaları indirmiştim dedim programla anlattıgım şekilde yaptım şuan tablette hiç bir tepki yok sabaha kadar şarja takılı bıraktım sarja takılı oldugunda herhangi bi tepki yok yani bi gösterge filan çıkmıyor offff üstümüze kalcak gene bu iş :)

zech' Alıntı:
Hocam arkada küçük bir delik var. Reset yapabilirsin toplu iğne ile. Formata gelince eğer çalışırsa sitesinde update dosyası var iso şeklinde. O dosyayı direk harici sd karta atıyorsun. Klasör içine değil. Tablete taktığın anda direk pencere geliyor ve image ı atıyorsun. Açılmıyor diyorsun. Şarja taktığın zaman da mı tepki yok? Bir reset atmayı dene.
hocam teşekür ediyorum arkadaki yuvadan reset atınca açıldı ama sd kart olmadan format atamıyormuyuz şuan üzerinde sd kart yok

Telefonunda falan sd kart yok mu. Dosyaları silmene gerek yok sd karttaki. En dışa atıyorsun olup bitiyor.

bilisimci4535' Alıntı:
şuan deniyorum sonucu yazarım çok sagolun hocam
Sende sağol hocam. İnşallah düzelir. Benimkinin de ekranı gidip geliyordu. İmage attım, fabrika ayarlarına döndürdüm gene fayda etmedi. içini açtım bir şey anlamadım. Hesap makinesinin içinden farkı yok :) Gittim servise teslim ettim. Yaptıklarımı anlattım. Sen herşeyi yapmışsın. Yapacak birşey kalmamış dediler. Garantiye gönderdiler.

karta update dosyasını attım ama herhangi bişey olmadı açtım kapattım gene bişey yok tekrar pc den deniyeyim bakalım ne olcak

Sd kartı tablete taktığın anda bir pencere gelmesi lazım. Pdf dosyasında da anlatıyor. Gelmedi mi o pencere hayret?

zech' Alıntı:
Sd kartı tablete taktığın anda bir pencere gelmesi lazım. Pdf dosyasında da anlatıyor. Gelmedi mi o pencere hayret?
yok hocam hiçbirşey gelmiyor pc den batchtoll programından yapıncada aynı hatayı veriyo resetlemek gerekiyo tekrar nasıl çözem anlamadım valla

image yüklemeden fabrika ayarlarına geri dönsen nasıl olur? Tertemiz mis gibi.

Hocam sendeki tabletin kendi üzerinde hard reseti yok yani bilgisayara bağlayarak işlemi yapacaksın.

Öncelikle aşağıdaki linkteki update imajını indir bilgisayara,
sonra linkteki batchtoolu aç, tabletini pc ye bağla, linkteki talimatları izle, bu sırada da tabletin bağlantısını kesme, 10-15dk ya resetler...

ftp://ftp.exper.com.tr/SURUCULER/Exper- ... SYPAD-H7S/

kolay gelsin...

bilisimci4535' Alıntı:
reset olayını yapıyorum ama tablet hala kilitli durumda çok fazla desen demesi uyarısı veriyo çok dandik bi tabletmiş

Hala desen uyarısı veriyorsa reset atmamışsındır. Ben bu yolla bu tablete 3-4 kere reset attım. Batchtoolu düzgün kullanamamışsındır hocam. Switch yapmadan önce FW kısmında update.img dosyasını göster. Switch ve update butonlarını dene biraz bekle resete başlar.

bilgisayara, imaja hiç gerek yok.

tablet factory reset konusunu bi araştırın hocam.
açma düğmesi ve ses tuşları ile yapılan bi yöntem...

wertyu6' Alıntı:
bilgisayara, imaja hiç gerek yok.

tablet factory reset konusunu bi araştırın hocam.
açma düğmesi ve ses tuşları ile yapılan bi yöntem...

Ben çok araştırdım, bu tablette hard reset ya da factory reset yolu bulamadım...

ahmetismet' Alıntı:
bilisimci4535' Alıntı:
reset olayını yapıyorum ama tablet hala kilitli durumda çok fazla desen demesi uyarısı veriyo çok dandik bi tabletmiş

Hala desen uyarısı veriyorsa reset atmamışsındır. Ben bu yolla bu tablete 3-4 kere reset attım. Batchtoolu düzgün kullanamamışsındır hocam. Switch yapmadan önce FW kısmında update.img dosyasını göster. Switch ve update butonlarını dene biraz bekle resete başlar.
hocam update dosyasını yüklüyorum tablet kendini boot ediyo android simgesi çıkıyo altında bi çubuk doluyo sonra gene re boot açılınca gene şifre ekranı geliyo çok garip sabahtır bunla uğraşıyorum

tableti pc bagalıyorum 1 numaralı kutucuk pembe oluyor daha sonra switch butonuna tıklayınca aşşagıdaki gibi oluyor vede tablet daha açılmıyor reset atmak gerkiyor sabahtan beri uğraşıyorum bu sorunu halleden var mı

Deseni unutunca yanlış hatırlamıyorsam gmail oturumu ve şifresi ile kilit açılabiliyordu. Tablet elimde olmayınca bakamıyorum.

bilisimci4535' Alıntı:

tableti pc bagalıyorum 1 numaralı kutucuk pembe oluyor daha sonra switch butonuna tıklayınca aşşagıdaki gibi oluyor vede tablet daha açılmıyor reset atmak gerkiyor sabahtan beri uğraşıyorum bu sorunu halleden var mı

driver tanınmamış gibi görünüyor, yukarıda verdiğim linkte bir de driver var. Onunla cihazı tanıtın önce, öyle bir deneyim...

Geri