Exper BTS bilgisayar Usb den Boot Etme

Kodla Büyü

aakcan42

Üye
slm arkadaşlar bşlıkta görüldüğü üzere exper bilgisayarı usb den boot etmem lazım ama bios ta ayarları bulamadım bilen yardımcı olabilir mi teşekkürler

Hocam usb yi tak pc yi aç
bios da advanced sekmesinden usb yi enable yapıyorsun. Exit sekmesinden kaydet ve çık diye çıkıyorsun.
Yeniden başlattığında biosa girip main sekmesinde boot seçenekleri HDD altından usb diski ilk sıraya alıyorsun ve hdd ı ilk sıraya alıyorsun. exit sekmesinden kaydedip çıkıyorsun.
Yeniden başlatıyorsun Yalnız boot ekranı güvenlik kartı ekranından sonra gelecek olmadı sanmayın.

Başardım arkadaşlar. Hocamın dediği gibi biosta advanced sekmesinden usb ile ilgili her şeyi enable ettim.
Yeniden başlatıp tekrar biosa girdim.
Ardından boot sequence kısmında hardrive bölümü var.
yanındaki + dandallanma olduğunu anldım.
Harddrive da entera basınca cruzer blade usb belleğimi gördüm ve onu ilk sıraya taşıdım.
Yani bilgisayar hard drivedan başlıyor ama hardrivelar içindeki usb belleğimden başlıor. şu an formatımı atıyorum.
Başlıkta emeği geçen herkese teşekkürler.

kalelibilişim' Alıntı:
bios da advanced sekmesinden usb yi enable yapıyorsun. Exit sekmesinden kaydet ve çık diye çıkıyorsun.
Yeniden başlattığında biosa girip main sekmesinde boot seçenekleri HDD altından usb diski ilk sıraya alıyorsun ve hdd ı ilk sıraya alıyorsun. exit sekmesinden kaydedip çıkıyorsun.
Yeniden başlatıyorsun Yalnız boot ekranı güvenlik kartı ekranından sonra gelecek olmadı sanmayın.

eyvallah hocam çok makbule geçti. :+1:

skipper_forum' Alıntı:
Başardım arkadaşlar. Hocamın dediği gibi biosta advanced sekmesinden usb ile ilgili her şeyi enable ettim.
Harddrive da entera basınca cruzer blade usb belleğimi gördüm ve onu ilk sıraya taşıdım.
Yani bilgisayar hard drivedan başlıyor ama hardrivelar içindeki usb belleğimden başlıor. şu an formatımı atıyorum.

Böyle bir seçenek gelmiyor hocam.

teşekkürler bizim tenekomputer lab için gerekli çünkü çoğunun cd sürücüleri öldü

compteach06' Alıntı:
skipper_forum' Alıntı:

Böyle bir seçenek gelmiyor hocam.

Hocam benimde görmüyordu farklı bir usb girişine taktım gördü.

Bende de bazılarında vardı bazılarında yoktu. Olmayanlara çalışan cd-rom takip işimi hallediyordum. Deneyeyim. Teşekkürler.

bende yılın başında çok uğraşmıştım ama sonunda başardım hepsinin formatı atıldı lab fıstık gibi :)
emeği geçen herkese teşşekkürler

arkadaşlar burdaki söylenenleri yapınca çoğu bilgisayarda usb boot oldu ama birkaç tanesinde ne yapsam olmadı başka bi yöntemi var mı?

Merhaba arkadaşlar bende.exper bilgisayarı flash bellekten bootlamaya çalışıyorum olmuyor.Şuan.uzerinde.olan işletim sistemi xp.Biosa giriyorum.boot.seceneklerinden usb yi en üste alıyorum. Usb ayarları aktif.Usb takılıyken boot menüye girmiyor.Flash bellek takılı olmadığı zaman boot menü açılıyor o zaman da işime yaramıyor. Daha önce bu sorunla karşılaşan ve çözen oldu mu ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Usb biçimlendirmeyi ntfs ve fat32 denedim.usb 2.0 ve 3.0 flash bellekle denedim hiç-bir şekilde çözemedim sorunu

Exper çok fazla USB seçer. Toshiba beyaz ve hilevelin renkli usb leri sorun çıkartır. Birde yüksek kapasiteli flaşlarda boot sorunu yaşarsın.
Önce bilgisayarını normal bir şekilde aç açılabiliyorsa USB yi tak Windows tanısın sonra yeniden başlat gene görmüyorsa başka USB dene

Teşekkürler hocam.

Geri