Exper bilgisayarları CD'den nasıl boot ediyoruz

Kodla Büyü

ayme34

Site Gezgini
Bilgisayarı CD'den boot etmem gerekiyor fakat sanırım bios ayarlarında bir hata yapıyorum bir türlü CD den başlatamadım? Lütfen yardım.

biostan advanced, oradanda
first boot device: cd-rom
second boot device: harddisk0 (HDD yazıyo alabilir)
third boot device: floppy yapın
cd-yi bilgisayarınıza takın
F10 tuşuna basın yes ve enter diyin. normalde bilgisayarınız cd den boot edilmesi lazım.

Anormal durumlar: bu şekilde boot edemediyseniz bilgisayarınız güvenlik kartını (varsa tabi) çıkarıp tekrar deeneyin.

Bende de aynı sorun var. Güvenlik kartını söktüm. First boot olarak Cd Rom ayarlı. ama yanlış sürücü hatası veriyor???

arkadaşlar bir türlü boot edemiyorumm yaa labaratuara girdikçe moralim bozuluyor ...bilgisayarların yarısına format attım ama diğerleri bir türlü cd den çalışmıyorlar..

benim labtaki bilgisayarlar dünya bankasının gönderdiği exper leader bilgisayarlar(windows xp)

Kendi Labımın Bugun Adam Ettim Çok Sorunlu Bilgisayarlar Vestel Daha Kolaydı :)

ilsis' Alıntı:
Kendi Labımın Bugun Adam Ettim Çok Sorunlu Bilgisayarlar Vestel Daha Kolaydı :)

valla hocam acaip yoruyor zaten her bilgisaara koşturmak yoruluyorum bide boot olmayan bilgisayalrı görüncede moralim bozuluyor..format attığım bilgisayarın boot ayarlarının aynısını yapaıyorum diğerlerine ama halen inat ediyorlar..acaba cd romun jumper ayarlarıylamı oynasam:(

Hocam dvd romlar zamanla bozulur yeni yada çalışan bir cdroomla dene olmazsa koruma kartını sök yerine deepfrezz kur bas geç 3 günde full lap bittti eğitim öğretime şuan lab hazır bakalım :)

ilsis' Alıntı:
Hocam dvd romlar zamanla bozulur yeni yada çalışan bir cdroomla dene olmazsa koruma kartını sök yerine deepfrezz kur bas geç 3 günde full lap bittti eğitim öğretime şuan lab hazır bakalım :)
pazartesi hepsini deneyecem artık olmasada kaderime küserim:)))

Geri