exper bilgisayarlardan bir tanesi etkinlik cd sini açmıyor

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar lab daki exper bilgisayarlardan bir tanesi etkinlik cd sini açmıyor. önce cd sandım başka etkinlik cd lerini denedim ama onlarıda çalıştırmıyo. sonra dvd rom da diye düündüm fakat etkinlik cd leri dışındakileri çalıştırıyo. sorun ne olabilir.
tş..

hocam başka bilgisayara cd yi tak cd çalışmayan bilgisayardan cd yi taktığın bilgidayara gir ordan etkinliğinimi yapcaksan ne yapacaksan ordan yap

ağ yoluyla yani

arkadaşlar bugün bi 2. bilgisayarda aynı sorunu gösterdi. aklına esince etkinlik cd si çalışıyo
ama genelde çalışmıyo
ne yapsam ki
tş.

Arkadaşlar etkinlik Cd lerini daha incelemedim ama Flash ta mı yapılmış?Bilgisayarda Flash player yüklümü?CD hiç mi açılıyo?

Flash player devamlı kendisini yenilemek ister...Güncel bir flah player yükleyerek sorunu aşabilirsiniz..

cd nin içerisine girilebiliyor. ama cd nin içi boş görünüyo. yani E bom boş görünüyo. normalde cd nin içerisinde 4 tane nesne var ma hiç biri görünmüyo. nesnelerden 2 si klasör, biri not defteri biride exe dosyası ama hiç biri görünmüyo. aklına esince çalışıyo ama

cd bozulmus olabilir. yada cd-rom'un laseri kirlenmis olabilir. kolonyalı pamukla cd yi bi guzel silin tekrar dentin olmazsa temizleme cd siyle cdromu temizleyin gene olmazsa bad cd repair diye bir program vardı cd deki bilgileri bu programla kurtarmayı deneyin gene de olmazsa cd yi tın yenisini bulun :)

ama hocam başka cd leride denedim. onlarıda aklına esince çalıştırıyo esmeyince çalıştırmıyo.

DVD - Rom problemine benziyor. Bende de böyle bir problem olmuştu. DVD-Rom kablolarını söküp tekrar taktığımda problem çözüldü. Tabi sizin problem daha farklı olabilir. DVD-Rom un bozulduğundan şüpheliyseniz ilgili firma ile irtibata geçin.
Ama en iyisi hocam, ağdan tüm bilgisayarlara kopyala. Uğraşma CD ile.

koruma kartını sistemden kaldırarak mı yapacam bunu
yoksa administer dan mı yükleyecem.administera yüklediğim öğrenci oturumundada görünürmü

Geri