exper bilgisayarlarda güvenlik kartı yok ama koruma var..

Kodla Büyü

samyeli80

Site Gezgini
arkadaşlar bir arkadaşın okuluna yeni ulaştırma bakanlığın gönderdiği exper bilgisayar gelmiş. yüklenen şeylerin geri silindiğini söylüyor. ben de güvenlik kartındandır diye, kasadan kartı çıkartacaktım. baktım ki kart yok, yani benim bildiğim kart pcı girişlerinde olur. çıkardılarmı acaba dedim. bir taraftanda yeni gelen bilgisayarların kartını kim çıkaracak diye düşündüm. kart yok baktım bulamadım. acaba dedim deepfreeze falan mı var ayrıyeten ama oda yok. ne yapmam gerek. kart yok kasada ama güvenlik var. acaba farklı bir koruma programı mı kurulu bu bilgisayarlara

Hocam o bilgisiyarlarda obp recovery lite diye bir program var. Koruma programı o.. Büyük ihtimalle o yüklüdür. Donanımsal yoksa yazılımsal mutalaka vardır. Öğretmen kullanıcsı olarak giriş yapın görebilirsiniz.

hocam obp simgesine çift tıklayın. açılan pencerenin sol tarafındaki menüde recovery settings var. tıkladığınızda açılan pencerede bir çok seçenek var. en alttaki Disable veya Don't ile başlıyor tam hatırlayamadım. o seçeneği işaretleyip yeniden başlatırsan koruma devre dışı olur. korumayı tekrar aktif etmek için aynı menüde en üstteki seçeneği seçip yeniden başlatırsın. Aktif hale gelir. Kolay gelsin.

Hocam yeni experlerde OBP yok. Açılışta gelen ekranda admin olarak oturum açmayı seçmeniz gerekiyor. O zaman yaptıklarınızı silmez.

ulaştırma bakanlığının 2008 yılında gönderdiği core 2 duo 2.33 ghz bilgisayarlarda durum anlattığım gibi. ama son bir kaç ay içerisinde yeni bilgisayar geldiyse onları bilmiyorum.

arkadaşlar açılışta admin olarak giriş yapın demişsinz. ama açılışta bilgisayar da farklı kullanıcı yok direk açılıyor. bir de ben setupuna girmeyi denedim ama ,girişte şifre istiyor. 123456 falan denedim ama acaba bile var mı standart şifresini...

Bize gelen exper bilgisayarlarda şifre 12345678 olarak ayarlanmıştı. Fakat sizinki kabul etmiyorsa yetkili firmayı arayıp yardım alabilirsiniz. Yardımcı oluyorlar her konuda..

zeguj hocamın dediği exper bilgisayarlar var labda.kasayı açtım güvenlik kartı yok ama obp recovery programı var.bu bilgisayarları yeniden kuracak olursam bu obp yi deaktf mi etmeliyim yoksa direk kursam olur mu???

Geri