EXPER BİLGİSAYAR SORUNU

Kodla Büyü

ersun

Aktif Üye
arkadaşlar geçen yıl okulumuza MEB tarafından lab kuruldu bilgisayarlar exper marka ve güvenlik kartı var. öğrenci bilgisayarlarından bir tanesi otamatik güncellemeye geçiyor sonra yeniden başlatıyor. güvenlik kartı olduğundan güncelleme siliniyor herhalde tekrar açıldıktan bir süre sonra aynısı oluyor. bilgisayarı açık bıraksan akşama kadar güncelleyip açılıp kapanacak. yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

ersun; bilgisayarı yeniden başlat ve monitöre bilgi gelmeye başladığı anda Ctrl+Home tuşlarına bas şifresini gir gücenlik kartının c olan yanındaki çentiği kaldır sonra alttaki koruma yok olanı seç kaydet çık.

Gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra tekrar koruma kartını devreye alırsın.

.

aynı sorunu bende yaşıyorum ayrıca her gün lazım olan programları kurmaktan bıktım,ctrl+home yapıyorum ama çıkan menüyü okumak bile zor,hemen kayboluyor,okusam bile uygulayayım diyorum g. kartı menüsündeki tuş dizilimi işe yaramıyor mesela ctrl+W yapıyorum değişen bi şey yok.ne yapmalıyım?
ayrıca güvenlik kartı şifresi ne olabilir bu konuda da yardımınızı istiyorum arkadaşlar.

.
belki benden başka arkadaşlarda güvenlik kartı şifresi ile alakalı sorun yaşabilirler.bu topic e bi göz atmanız sanırım fikir verir...

http://bilgisayarbilisim.net/guvenlik_k ... t3276.html

şifresi 123456789 benim bts sınıfımdada var. ben güvenlik kartını kaldırdım. bence gerek yok. yada bunun yerine deepfreze kullanılabilir

guvenlık kartı yerıne otomatık guncellestırmelerı kapatmanız da faydalı olabılır

Geri