exper bilgisayar bios ekranına giremeden donup kalma??

Kodla Büyü

yes_im

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bilgisayar açılıyor press Del to enter setup yazıyor sadece. ilerlemiyor. Delete ye bastığımda da bios ekranına girecek gibi oluyor ama orda takılıp kalıyor. kilitleniyor. elektrik kablosunu çektim bios pilinide değiştirdim ama faydası olmadı. Ram lerin yerini değiştirdim, tek tek taktım, yine aynı problem devam ediyor. başka deneyebileceğim bşy varmı sizce? sorun nerde olabilir ve çözümü ne olabilir?

DVD-RW, kart okuyucusu, USB bağlantılarını ve ekran kartı hariciyse sökün sonra bilgisayarın biosuna girmeye çalışın genelde bunlar engel olur.

ekrran kartı harici değil, tüm usb sağlantılarını söktüm olmadı, hard disk kablosunu değiştim olmadı, hard diskin kendisini değiştirdim olmadı.

flash takılı ıken yapabılıyor o sorunu flash takılı olmadıgından emın olun

yes_im' Alıntı:
ekrran kartı harici değil, tüm usb sağlantılarını söktüm olmadı, hard disk kablosunu değiştim olmadı, hard diskin kendisini değiştirdim olmadı.
Hocam sadece biosa gireceğinden HDD bağlamasan da olur. Genelde kasa üzerindeki USB leri anakarta bağlayan kablodan ve kart okucularından kaynaklanır bu kabloların hepsini anakarttan ayır buna HDD de dahil anakart,işlemci,ram ve test etmek için klavye yeter. Klavyeden de olabilir daha sonra farklı klavye ile de dene.

Hocam hard Disk takılı olmadan da denedim yine aynı, ama diğerlerini haftaya tekrar kontrol edicem, benim anlamadığım güç kaynağını değiştim iki gün önce çalışıyodu

Aynı sorunla iki gün önce karşılaştım , statik elektriktendir dedim fişi çekip ramları söktüm, bi kaç kez power düğmesine basıp bekledim, beş dakika sonra tatkım çalıştı.

Fişi çektim ama ram i çıkarmadım keşke çıkarsaydım bilgisayar iki gün dinlenirdi, bu yöntemi de deneyeceğim

bütün usb girişlerini söktüm farklı bir güç kaynağı denedim ama sorun yine devam ediyor :cry:

yes_im' Alıntı:
bütün usb girişlerini söktüm farklı bir güç kaynağı denedim ama sorun yine devam ediyor :cry:
Bir defa işlemciyi de söküp takın eğer sorun devam ederse muhtemelen linkini verdiğim konuda ki kondensatör sorunu vardır.

Geri