Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

exper bilgisayar açılmıyor

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında onureren tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. onureren

onureren Aktif Üye

arkadaşlar laboratuarda iki bilgisayar açılmıyordu. şimdi bi tanesi daha açılmıyor. kasanın ışığı yanıyo, ekanın ışığı yanıp sönüyo ama ekrana görüntü gelmiyo. bazen açılıyo açıldığı zamanlarda koruma kartının iptal olduğu anlaşılıyo. sorun ne olabilir fikri olan var mı? ne yapabilirim. elimde geri yükleme dvdsi de yok. yardım lütfen

2. ctrl+z

ctrl+z Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bu gibi durumlarda kasanın arkasından kapatıyorum. switchi 0 konomona getir. bir süre bekle 10 -15 dk. sonra I konumuna getir ve kasayı aç....

3. onureren

onureren Aktif Üye

evet ctrl+z hocam ben de aynen dediğinizi yapıyorum ama bazen açılıyo bazen açılmıyo. elinizde geri yükleme cdsi varsa imageni gönderebilir misiniz?

4. onureren

onureren Aktif Üye

aynı msjı bi daha gönderdim çünkü ilk yazdığım msjı bulamamaıştım.pardon

5. onureren

onureren Aktif Üye

exper öğrenci bilgisayrı geri yükleme cdsi imajı gönderebilecek olan var mı?

6. uzay-e

uzay-e Site Gezgini

Arkadaşlar benim okulumda iki lab. bulunuyor ve exper bisayarlar kurulu son bir aydır aralıklı olarak iki öğretmen bilgisayarı disk okuma hatası verip gitti .Güvenli modda açılıyorlar birini garanti kapsamında gönderdim yapıp gönderdiler şimdi diğerini göndereceğim bugün de bir öğrenci bilgisayarı mavi ekran hatası verdi ram de problem yok acaba güvenlik kartları mı arızaya sebep ...acele cevap 8)

7. acilmavi

acilmavi Üye

güvenlik kartını sök yuvayı temizle tak yada diğer yuvaya tak sorun hallolur...bi şey degil...

8. buffy

buffy Üye

bende de şöyule bir problem oluştu. kasa çalışıyor. ekranda çalışıyor. ama ekranda sadece fare imleci görünüyor. yani siyah ekran üzerinde fare imlecini hareket ettirebiliyorum. son çalışan yapılandırmayı denedim olmadı. exper lab bu arada. neden olabilir acaba?

9. hayta

hayta Üye

ARKADAŞLAR BENDE EXPER KARİZMA LAPTOP VAR.SADECE CD ROOM AÇILIP KAPANIYOR.EKRADA BİOS GÖRÜNTÜSÜ DAHİL HİÇ BİŞEY GELMİYOR.

bildiğim tüm yöntemleri denedim ama olmadı.bi bilgisi olan va mı
    sevdaliyim_sen@hotmail.com

10. hayta

hayta Üye

EXPER KARİZMA 510-622 LAPTO VAR ŞU AN HİÇ AÇILMIYOR BİOS GÖRÜNTÜSÜ BİLE YOK IŞIKLAR YANOYOR CD ROOM AÇILIP KAPANIYOR AMA BAŞKA BİŞİ YOK.Bİ BİLGİSİ OLAN VARSa
    sevdaliyim_sen@hotmail.com
    tşkler.

11. mkavakli23

mkavakli23 Aktif Üye

güvenlik kartı varsa ondan kaynaklanıyordur..onu söküp çıkarman yeterli

12. starmemoli

starmemoli Üye

merhabalar experlerde en çok karşılaiştığım problem power supply sorunudur.geçenlerde elektrik kesintisinde 18 tane power supply yandı.inanımrıısnız.exper e olan bütün güvenim kırıldı.inşallah daha fazla sorun yaşamayız.kolay gelsin iyi çalışmalar. :wink:

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal