exper açılış sorunu

Kodla Büyü

pinusn

Üye
Merhaba sayın ustalarım. Manisa merkezde ilköğretim okulu formatörüyüm. Ana branşım fen ve teknoloji Okulumda siyah kasa Exper bilgisayarlardan mevcut. 2 tane kasada açılış sorunu yaşıyorum. Bilgisayarı açtığımda ilk açılış ekranda güvenlik kartı instal sorunu verip F2 ve F12 menülerini veriyor, yaklaşık 1 dakika bekladikten sonra normal olarak açılıyordu. Arızanın tozdan kaynaklandığını düşünerek (Lab kurulduktan bu yana hiç bakım yapılmamış) Kasayı açıp tozunu üfürdükten sonra remleri ve güvenlik kartını çıkartıp tekrar taktıktan sonra çalıştırdığımda yine F2 ve F 12 menülerini verip yine 1 dakika kadar bekledikten sonra normal açılıyor. Bayos pili olabileceğini düşündüm fakat sistem saati ve tarihi her seferinde doğru. Bbu arada açılış anında güvenlik kartı ana menüsüne girip baktığımda korumanın aktif olduğunu görüyorum. (Güvenlik kartım junior sheriff ) Grubuma ve yardımcı olabilecek arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

açıkçası sorunu anlayamadım ben sonuçta 1 dk sonra olsa da açılıyormuş işte.1 dk beklemeyeyim diyorsanız, güvenlik kartını devre dışı bırakıp deneyin bir de..

Geri