Exel yardım eder misiniz

Kodla Büyü

zekicey

Site Gezgini
Arkadaşlar bi yardım eder misiniz.
Şimdi A2 hücresinden aşağı doğru A91 e kadar numara ve B2 den B91 e kadar da ürün isimleri var karşılarında.
D2 de ürün isimlerini açılır buton olarak yaptım. Ancak seçtiğim ürünün sıra nosununda E2 de görünmesini istiyorum.
Mesela: 29 nolu ürün patates. D2 deki açılır pencereden patetesi seçtiğimde E2 de ürün nosu 29 çıksın istiyorum. Nasıl yapabilirim zira 90 ürün var, toplu halde nasıl olur.

Hocam merhabalar, bunu geliştirici yi açıp form denetimlerinden "birleşik giriş kutusu" ekleyip üstünde sağ tuş / denetim biçimlendir deyip hücre bağlantısından istediğin yerde sıra numarasını gösterebilirsin.

Örnek dosya eklerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.
Örneğin D2 hücresinde ürün isimlerini açılır buton yaptım demekle ne demek istediniz? Ürün isimleri içerisinde tekrarlayan ürün adı var mı, olacak mı?
Örnek bir dosya eklerseniz ve yapmak istediğinizi anlatırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

=Düşeyara(D2;A2:B91;2;YANLIŞ) hocam bu formülü E2 ye yaz D2'de seçtiğin değeri Adan bulur bye bakar kodunu yazar

yakuphan' Alıntı:
Örnek dosya eklerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.
Örneğin D2 hücresinde ürün isimlerini açılır buton yaptım demekle ne demek istediniz? Ürün isimleri içerisinde tekrarlayan ürün adı var mı, olacak mı?
Örnek bir dosya eklerseniz ve yapmak istediğinizi anlatırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.
Dosya altta ekte hocam.
C33 ten aşağı doğru olan her hücreye açılır kutu içinde seçilen ürünün, L33 te ten aşağıya doğru (ürün listeleri de de aynı sayfada) liste de ürüne hangi no denk gelirse onun yazılmasını istiyorum. Elle girmek zahmetli oluyor, eklenecek ürünler olacak otomatikman yazılsın istiyorum.

Ekli dosyalar

• YENİ TABELA 2017.rar
    23.3 KB · Görüntüleme: 34
solmazart' Alıntı:
Hocam merhabalar, bunu geliştirici yi açıp form denetimlerinden "birleşik giriş kutusu" ekleyip üstünde sağ tuş / denetim biçimlendir deyip hücre bağlantısından istediğin yerde sıra numarasını gösterebilirsin.
Beceremedim hocam, bi üst mesajda ekledim dosyayı, bakarsanız sevinirim

Geri