Excell Yan Sayfadaki Verileri Otomatik Alıp Sıralama

Kodla Büyü

Babimid

Aktif Üye
Daha önceki yazıları araştırdım. Aradığım gibi bişey bulamadım. Yan sayfadan aldığım verileri otomatik sıralamak istiyorum. Herhangi bir butona basmaya gerek kalmadan. Makro olmadan yapamıyoruz galiba. Lütfen yardımm

makroya gerek yok eğer doğru anladıysam. Yan sayfa derken bir çalışma sayfasındaki veriyi bir başka çalışma sayfasına çekip alfabetik veya numerik olarak sıralamak istiyorsunuz sanırım. Örneğin sayfa 1 adı verilen çalışma sayfasından sayfa 2 adı verilen çalışma sayfasına verileri çekmek isteyelim. verimiz sayfa 1 de b6 hücresinden başlamış olsun. Bu durumda.

sayfa 2 de çekmek istediğimiz hücreye gelip =Sayfa1!B6 yazacağız eğer buna eklemek itediğimiz başka hücre varsa bunu "&" işareti ile ekleyebiliriz. sonra doldur düğmesinden otomatik doldurma özelliği ile çekiyoruz. sonra çektiğimiz bu hücreleri seçip giriş sekmesinden sırala ve filtre uygulaya gelip sıralama çeşidimizi yazıyoruz. Hepsi bu kadar. Artık sayfa 1 de ne kadar veri yazarsak yazalım sayfa 2 ye çekip sıralayacaktır.

Geri