excelden powerpointe grafik bağlama

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Merhabalar;
Bir excel dosyam var ve buradan Bir Grafiği Ekledim powerpointe... Excel ağ da bir dosya oradan girilen veriler var ve grafik an ve an değişişmesini istiyorum.. Sorum Powerpointe bağlantıyı Güncelleştir Butonu koyup sunum sırasında değişen veriler varsa dinamik olarak tıklayarak güncelleştirmeyi nasıl yaparım...

yada tıklamadan kendisi direk değiştirir mi. mümkünmüdür böyle birşey. teşekkürler

güncelleme olayında YAPIŞTIR-> ÖZEL YAPIŞTIR-> BAĞLANTI

ile sadece tek bir yapıştırma şekli var. O da resim olarak yapıştır şeklinde çıkıyor.

Bu durumda başında update seçeneği çıkıyor. Başka türlü güncelleme seçeneği bulamadım. Şimdilik bu şekilde idare ediyorum.

Anlamadığım şey excelde ki yeniliği bazen hemen algılarken bazen sadece açılışta algılıyor.

dokmeefrail' Alıntı:
ekleden nesne diyerek denediniz mi

Şimdi denedim hocam. Aynı şey. Yine resim olarak yapıştırır diye uyarı veriyor. Evet dosyayı kapatıp açtığında ya da manuel olarak
verileri güncelliyor. Ama ANLIK İŞLEM YAPMIYOR.

Bunu office 2010 da denedim.

hocam excelli bağ olarak al oraya sonra excel belgesini ağ üzerinden paylaş hedef bilgisayarda kısayol oluştur tıklayınca excel belgesi açılsın oradan değer girildiğinde senin bilgisayarındaki değerler de değişir powerpoint belgesindeki linke tıklayınca kendi bilgisayarındaki excel belgesini açtırıp gösterebilirsin

Geri