Excelde şimdiki tarihten geçmiş bir tarihi çıkarma

Kodla Büyü

Unis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Excelde şimdiki tarih ile geçmiş tarihi çıkarmak için =GÜN360(E3;ŞİMDİ()) formülünü kullanıyorum. Sonucu gün bazında doğru veriyor ancak formülü aşağı doğru sürüklediğimde 42774 nedeni ne olabilir? Daha tarih girilmemiş hücrelerin karşısına bu sayıyı yazıyor .
Adsız.jpg

Excelde şimdiki tarih ile geçmiş tarihi çıkarmak için =GÜN360(E3;ŞİMDİ()) formülünü kullanıyorum. Sonucu gün bazında doğru veriyor ancak formülü aşağı doğru sürüklediğimde 42774 nedeni ne olabilir? Daha tarih girilmemiş hücrelerin karşısına bu sayıyı yazıyor .Ekli dosyayı görüntüle 61093
formülü =EĞER(B3;GÜN360(B3;ŞİMDİ());"") yapıp deneyin hocam, tarih boş olduğu 1 Ocak 1900 alıyor tarih başlangıcını ondan dolayı o sonuç çıkıyor herhalde

Hocam Excel tarihi boş gördüğünde varsayılan olarak 01.01.1900'ü baz alıyor. Boş yere bu tarihi yazdığımızda fark 42773 oluyor. Boş bıraktığımızda 42774 1 fark oluşuyor.

Excelde şimdiki tarih ile geçmiş tarihi çıkarmak için =GÜN360(E3;ŞİMDİ()) formülünü kullanıyorum. Sonucu gün bazında doğru veriyor ancak formülü aşağı doğru sürüklediğimde 42774 nedeni ne olabilir? Daha tarih girilmemiş hücrelerin karşısına bu sayıyı yazıyor .Ekli dosyayı görüntüle 61093
formülü =EĞER(A1="";"";GÜN360(A1;ŞİMDİ())) şeklinde değiştirebilirsiniz hocam.

Geri