excelde satır yüksekliği ve sütun genişliğini sabit tutma

Kodla Büyü

zeyneparac

Üye
Arkadaşlar şöyle bir sorunum var excelde bir dosya hazırlandı bu dosyayı herkes kendine göre düzenleyecek ama düzenlerken satır ve sütun yükseklikleri değiştirilemeyecek sadece içerikteki yazıları değiştirebilecekler satır ve sütunlar bizim belirlediğimiz değerler sabit kalacak bunu nasıl yapabilirim çok acele yetiştirmem lazım

ÖRNEK
ALT F11
1.SÜTUN VE VE 1. SATIR SÜTUN DEĞİŞİKLİKLERİNİ GERİ ALIR

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Columns("A:A").ColumnWidth = 20.11 '1.SÜTUN
Rows("1:1").RowHeight = 45.6 '1.SATIR
End Sub

Bunu ancak sayfa korumayı kullanarak yapabilirsiniz. Öncelikle bilgi girilecek hücreleri seçip, sağ tıklayıp, hücre biçimlendir dedikten sonra koruma sekmesinden kilitlerini kaldırın. Böylece sayfayı koruduğunuzda bu hücrelere bilgi girebileseniz.
Ardından Gözden Geçir sekmesinden Sayfayı koru deyin. Bütün izinleri işaretleyin sadece satır ve sütunları biçimlendir seçenekleri seçilmemiş kalsın. Böylece kilidini açtığınız hücrelerle her türlü işlemi yapabilecek ancak hücrelerin hiçbirinde biçimlendirme vs. yapamayacaksınız.

yakuphan hocam çok teşekkür ederim dediğiniz gibi oldu fakat lotus shmphony programının excel benzeri programında olmuyo acaba bunun da nasıl yapıldığını biliyor musunuz?

yani aynı işlemleri yapıyorum önce hücre korumasını kaldırıyorum sayfayı koru seçeneğine geldiğinde excelde değiğiniz gibi satır ve sütunları biçimlendir seçeneklerinin ve diğer seçeneklerin açıldığı pencere burda açılmıyor sadece şifre vermemi istiyor verdiğimdede hiç bir şey olmuyor excelde hazırlıyorum bu programda birlikte aç yapıyorum yine olmuyor nasıl yapabilirim acaba yardımcı olabilir misiniz?

çoğu excel özellikleri bu programdada mevcut fakat bunu bulamadım bir türlü kodla mı olur sadece burda da kod nasıl olur hiç bilmiyorum nasıl yazacam hiç bi fikrim yok

Geri