excelde ders programından öğretmen programı oluşturma

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar. tüm sınıf ve öğretmenelrin olduğu excelde hazırlanamış bir tablo var elimde. burdan x öğretmenin ders programını çekebilirmiyim. şimdiden tş ederim

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-10-31 at 9.16.15 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-31 at 9.16.15 PM.jpeg
    153.5 KB · Görüntüleme: 335
Çok bilgim yok amatörce şunu denedim belki içini görür bir kullan öğretmenim.

Ekli dosyalar

• Öğretmen Planı.rar
    7.3 KB · Görüntüleme: 279
evet öğretmenim bunun gibi çok tş ederim ama 5 gün 21 sınıf ve 50 öğretmen için formülleri tek tek mi oluşturmam gerekecek.

Daha kolayı var mı bilmiyorum ama bildiğim kadarı ile kabaca tek sınıf üzerinden dediğiniz gibi yapmaya çalıştım açıklamalar koydum içerisine de gerisini siz halledersiniz

Ekli dosyalar

• Öğretmen Planı1.rar
    9.2 KB · Görüntüleme: 154
excel de makrolarla yapabilirsiniz. Bir sayfaya tüm günleri alt alta yapıp daha sonra ikinci sayfa da da sırası ile öğretmenlere ders programı oluşturup çıktı alabilirsiniz.

Tabloda öğretmen adı üzerinde yazan derste şube adı yazsa indis ve kaçıncı fonksiyonları ile öğretmene ait isimleri kontrol ettirip ders isimlerini bulabiliriz. Siz öğretmen adını seçerek tüm listeyi görebilirsiniz. Şayet listede çakışmalar yoksa.
Yani Pazartesi 1.saat İ.Din TED9 dersi değil de TED9A yazmalı.
Örnek ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Kitap1-deneme.rar
    9.6 KB · Görüntüleme: 93
evet hocam formdan bir arkadaş yapıp gönderdi. ama bu işi öğrensem olacak. kusura bakmayın yoğunlukdan buraları kontrol edemedim. çok tş ederim.

Arkadaşlara tavsiyem excel de visual basic ile çalışmaları. Anlattığınız sorunlar döngüler ve koşullar ile çözülebilecek sorunlar ama kod yazmanız lazım.

Geri