Excel Yardım...

Kodla Büyü

Revi

Aktif Üye
Arkadaşlar Excelde Ali ÖZTÜRK yazan yere tıkladığımızda öğrencilerin listesini alarak seçtiğimiz öğrencinin tablosuna nasıl ulaşabiliriz...

Ekli dosyalar

• RAPOR1.jpg
    RAPOR1.jpg
    130.4 KB · Görüntüleme: 762
soruyu anlamadım, zaten ali öztürk yazan yerin altında ona ait veriler var ben yanlış mı görüyorum?

hocam senin dediğin galiba indis denilen birşeyle yağpılıyor ama bende bilmiyorum :twisted:

sanirim soru "veri" menusundeki "süz" ile alakali birsey. soruyu tam olarak anlayamadigim icin cok yardimci olamiyorum. dosyanin diger sayfalarindan bilgi cekeceksin galiba.... :?:

her sayfada bir öğrenci tablosu olacak diyor sanırım arkadaş ve öğrenci adı olan kısımda açılır menü olacak. istediğimiz öğrenciyi seçtiğimizde de o öğrencinin sayfasına gidecek. ee bu listeleme yapıp sonra köprü oluşturarak olmaz mı ki acaba

zaten hayat arakdasimiz cevabi vermis.

-ilk sayfaya butun ogrencilerin isimlerini yazarsin alt alta.
-sonra bunlarin uzererine tek tek sag tiklayip kopru dersin. oradan da sol taraftaki menude bulunan "bu belgede yerlestir" iconuna tiklarsin.
-sectigin ogrenci hangi sayfadaysa o sayfayi tiklayip tamam a basarsin.
-veri menusunden suz + otomatik suz dersin ilk ogrenci seciliyken.

bu sayfaya arama adini verirsin. acilir menuden istedigin ogrenciyi bulup sonrada uzerine tiklarsan o seni o ogrencinin bulundugu sayfaya goturecektir.

hocam merhaba ben senin dediini anladım onu ancak visual basic kullanarak yaptırabilirsin yani iyi bir şekilde sana yardımcı olmak isterim ama şu anda memleketteyim bilgisayırm yok pazarg ünü gelecem o zaman haberleşelim ben size yardımcı olayım ok.

Geri