Online sınav hazırlama

Kodla Büyü

metkey

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar bilişim teknolojileri sınavını online hazırlamak istiyorum. Hem bilişim okuryazarlığı ni artırmak hemde kağıt israfını önlemek için ayrıca sınav okumak da kolay olacaktır. Google formu kullanmayı düşünüyorum fakat öğrencilerin mail ile girmesini istiyor. Öğrencilerin okulda mail alması zor (doğrulama istiyor) wordwall kullanarak hazırladım fakat oda ücretsiz 5icerik izin veriyor. Şimdi sizlere sorum şu online sınav yapmanın yönetmeliğe ters bir yanı var mı (ilköğretim kurumları yönetmeliğinde göremedim). Birde sınav hazirlayabilecegim başka bir platform onerirmisiniz ücretsiz

Merhaba arkadaşlar bilişim teknolojileri sınavını online hazırlamak istiyorum. Hem bilişim okuryazarlığı ni artırmak hemde kağıt israfını önlemek için ayrıca sınav okumak da kolay olacaktır. Google formu kullanmayı düşünüyorum fakat öğrencilerin mail ile girmesini istiyor. Öğrencilerin okulda mail alması zor (doğrulama istiyor) wordwall kullanarak hazırladım fakat oda ücretsiz 5icerik izin veriyor. Şimdi sizlere sorum şu online sınav yapmanın yönetmeliğe ters bir yanı var mı (ilköğretim kurumları yönetmeliğinde göremedim). Birde sınav hazirlayabilecegim başka bir platform onerirmisiniz ücretsiz
Quizz sayfasını da öneririm.

Thatquiz kullanıyorum. Çok Güzel. Sınavı PowerPoint de her sayfada 1 soru şeklinde hazırlıyorum. Jpeg kaydediyorum. Resim olarak ekliyorum. Resmin üzerine radio buton ekliyorum. Hesabda sorular kalıyor,seneyede kullanıyorum.

Hocam google formlarda ayarlardan mailsizde olabiliyor. Online sınavın yönetmenlik kısmını bilmiyorum ama normalde zümrede belirtmeniz gerekiyor

Bilgisayar labı olmayan okullarda yapabilen var mı? Akıllı tahta üzerinden Plickers la mesela yapan?

ben de online yaptım ilk defa socrative üzerinden yaptım. hatta biraz önce bitirdik. sıkıntı şu 5 sınava kadar izin veriyor fakat ben rapor olarak sonuçları alıp silince o 5 hakkın tekrar sıfırlanıyor. yani ben rapor sonuç ve çıktılarını alıp siliyorum. tabi bunun sıkıntısı seneye de soru hazırlamak. ama çocuklar sonuçları hemen öğreniyor. hangi soru yüzde kaç cevaplanmış bir nevi sınav analizini de hemen yapmış oluyorsun.

Hocam en kullanışlı ve ücretsiz online sınav aracı @ustad.1907 hocamızın da paylaştığı ThatQuiz.👇

Thatquiz kullanıyorum. Çok Güzel. Sınavı PowerPoint de her sayfada 1 soru şeklinde hazırlıyorum. Jpeg kaydediyorum. Resim olarak ekliyorum. Resmin üzerine radio buton ekliyorum. Hesabda sorular kalıyor,seneyede kullanıyorum.

geçen sene google formlardan yaptım 2.sınavı çok da güzel oldu hem kağıt israfı yok hem de sınav okuma derdi yok.Hocalarımın dediği gibi mail siz de yapılıyor ayarlar dan bakarsanız halledersiniz. Thatquiz i de kullanmıştım o da güzel. Aynı zamanda netsupport test konsolü üzerinden de sınav yapabilirsiniz onu denemedim..kahoot ve quuizizz de soruya geri dönüş olmadığı için sıkıntı çıkabiliyor onları tavsiye etmem...

hocam ben google form kullanıyorum. laboratuarda form linklerini Firefox' a kısayol olarak ekliyorum. öğrenci bilgisayar başına geçinde ben telefondan sınav kilidini açıyorum ve sınavı başlatıyorum. sınav sonunda sınavı tekrar kilitliyorum. E-posta isteme işini ayarlardan reddedebiliyorsunuz. yani epostasız sınavı kullanabiliyorsunuz. 3 yıldır bu şekilde sınav yapıyorum. kağıt basmıyorum ve hemen sonuçları öğreniyorum. ilk ders sınav yapıp, 2. ders sonuçları e okula giriyorum. laboratuvarınız varsa büyük kolaylık.

EBA'nın sınav bölümü de fena olmuyor. Kendi sorularımızı veya test yaprağı şeklinde sınav kağıdı upload edilebiliyor. Öğrencilerin EBA'ya giriş yapmalarını dolaylı olarak sağlamış oluyor sınav.

google formlarda e-posta isteme dediğim zaman sınacda öğrencilerin aldığı puanı göremiyorum. e-posta istediği zaman puan çıkıyor
eba ve Thatquiz i bi bakayım

Geri