Excel ile ilgili bir sorunum var?

Kodla Büyü

can61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar excel de bir çalışma yaptık, sonucu KALDI olan yerlerin üzerine geldiğimde açıklama sayfası gelmesini istiyorum. Açıklamayı böyle bir şarta ağlı olarak nasıl getirebilirim. Bilgisi olan varsa lütfen..

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    19 KB · Görüntüleme: 1,447
hocam onu bende denemiştim ama excel formülleri ile olmuyor. Makro kullanmak gerekiyor sanırım. o konuda da pek iyi olmadığım için başaramadım zaten. Makro bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler.

evet bunu bende merak ettim şimdi formüllerle yapamadım bilen arkadaşlar varsa bizimle paylaşsa..

bote0310' Alıntı:
evet bunu bende merak ettim şimdi formüllerle yapamadım bilen arkadaşlar varsa bizimle paylaşsa..

excelde küçük bir örnek yaptım.. ilgilenenler kod bölümünden for döngüsündeki sayı aralığını artırarak daha fazla alan için işlem yapabilir.

Ekli dosyalar

• deneme.rar
    7.7 KB · Görüntüleme: 118
nisay' Alıntı:
bote0310' Alıntı:

excelde küçük bir örnek yaptım.. ilgilenenler kod bölümünden for döngüsündeki sayı aralığını artırarak daha fazla alan için işlem yapabilir.
hocam ilginize teşekkrler ancak sorunu anlatamadım galiba
sonuç geçti olunca artık kaldınız uyarısı çıkmaması lazım . Sizin verdiğinizde ortalama artınca sonuç geçti oluyor fakat açıklama yine aynı kalıyor.

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    32.1 KB · Görüntüleme: 1,314
hocam o zaman o arkadaşın yaptığı gibi açıklama ekle butonuna bir daha basacaksınız. Fakat bunu yapmadan öncede şu kodları oraya eklemeniz gerekir. office 2010 da hata vermişdi onu da düzelttim. Saygılar.

On Error Resume Next

For a = 8 To 12
If Range("g" & a).Text = "Kaldı" Then
Range("g" & a).AddComment
Range("g" & a).Comment.Visible = False
Range("g" & a).Comment.Text Text:="Kaldınız...Çok Çalış..."
End If
If Range("g" & a).Text = "Geçti" Then
Range("g" & a).Comment.Delete

End If
Next a

Ekli dosyalar

• deneme.rar
    9.4 KB · Görüntüleme: 55
sonuç geçti olunca artık kaldınız uyarısı çıkmaması lazım . Sizin verdiğinizde ortalama artınca sonuç geçti oluyor fakat açıklama yine aynı kalıyor.

Ozaman bir daha oradaki açıklama ekle butonuna basınız... zaten başka bir arkadaş da uygulamayı yenilemiş...

Geri