Excel Formülleri

Kodla Büyü
Arkadaşlar bir sorum olacak Excel için bir formüle ihtiyacım var yapılabilir mi bilmiyorum.

Örnek olarak anlatmaya çalışayım Teog deneme sonuçlarını girdiğimiz bir Excel tablosunda E sütununda Matematik dersinin doğru sayılarının yazdığını düşünelim B sütununda da öğrencilerin isimleri var. E sütununda maksimum doğru sayısını bulup B sütununa giderek öğrencinin ismini alıp o dersin birincisi kısmına otomatik olarak yazacak bir formül arıyorum. Umarım anlatabilmişimdir. :?

Örnek bilgilerin olduğu bir dosya eklerseniz daha fazla yardımcı olmak mümkün. Ekte hazırladığım bir dosya üzerinden bir çözüm sundum. Formülü sizin çalışmanıza göre düzenlemek gerekecektir. Ayrıca örnek dosyadaki formülü bir hücreye yazıp sonra Ctrl + Shift + Enter tuşu ile basmak gerekiyor.

Ekli dosyalar

• sınav analiz.zip
    6.8 KB · Görüntüleme: 29
Hocam teşekkür ederim bilgilerin olduğu dosya okulda kaldı ama formül doğru çalışıyor denedim tek bir sıkıntı var iki öğrenci üç öğrenci aynı maksimum puanı alırsa en üstteki öğrencinin adı yazıyor

eminuslu19' Alıntı:
Hocam teşekkür ederim bilgilerin olduğu dosya okulda kaldı ama formül doğru çalışıyor denedim tek bir sıkıntı var iki öğrenci üç öğrenci aynı maksimum puanı alırsa en üstteki öğrencinin adı yazıyor
Formül aşağıya doğru sürüklenirse aynı puana sahip diğer öğrencileri de gösterir. Dediğim gibi örnek dosyanız olsa daha iyi olurdu.
Ya da öğrenciler dikkat edip, aynı puanı almayacaklar :)

Geri