Excel formül avcısı oyunu

Kodla Büyü
serdemir' Alıntı:
fiyong' Alıntı:
serdeniz' Alıntı:
fiyong hocam.8. soruda tam olarak neyi kastettiniz? %kar derken?

maliyeti üzerinden kar oranını hesaplamamızı istiyor yani örneğin maliyet b11 kar oranı c11 olsun b11/100*c11
İşlemimizi formül haline getirirken Kar= maliyet * kar oranı/100 denilebilir. böyle olunca formülü sizin örnekten b11*c11/100 yazarız ki ben ilk böyle yazdım, hatalı formül dedi. doğru cevap havuzun genişletilmesi gerekebilir.

Düzeltmeleri yaptım hocam karmiktarı = maliyet/100*kar oranı yazdım o bölüme
birde üçgenin alanını üst açıklamada Üçgenin alanı = taban*yükseklik/2 şeklinde yazdım.
birde bazı öğrenciler 1. soruda gereksiz yere parantez koyuyorlar formülde hata olmadığı halde hatalı yazıyordı o formülüde ekledim yani
1. bölümde örneğin (a3+b3) şeklindede yazdıklarında doğru kabul edecektir.

serdemir' Alıntı:
Tebrikler. oldukça başarılı. şu dönen çarklara dokunmadan geçmenin yolu var mı? ben mi beceremedim. :mrgreen:
hımmm. ters taraftan dolaşıyormuşuz.

var hocam ekran sonunda mesela en sağda sağa doğru atlayın diğer tarafın başına geçiyor. Ben bu oyunu bitirene ders içi katılım 100 vericem :D yapan arkadaşın eline sağlık....

Hocam güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık. Ancak laboratuvarda siteyi açtığımda (23 pc) ip adresinizden çok fazla istek geldi diyerek yarısında açılmıyor. Oyunu ayrıca paylaşabilir misiniz veya başka bir siteye yüklebilir misiniz?

bende geçen hafta sınıfta denedim, internet yavaş malesef yaklaşık 6 dk sürdü yüklenmesi, tabi bu arada oyunun nasıl olacağını anlattım, swf sini paylaşabilirseniz çok makbule geçer.

Teşekkürler elinize sağlık çok eğlenceli. Şu an 6larda excel işliyorum bunu kullanayım.Yalnız keşke örneğin 1.sayı yazan hücreyi formülde yazsalardı cevapta, bir altındakini değil.

Geri